13 4e afd. 26 januari 1967 AANKOOP GROND MET OPSTALLEN GELEERDENWIJK Heemstede, 18 januari 1967. Aan de Raad, Overeenkomstig ons voorstel d.d. 22 juni j.l., nr. 83, werd in Uw ver- gadering van 30 juni d.o.v. onder andere besloten tot aankoop van de per- ceien kadastraal bekend sectie B, nummers 6815, 6856 en 6905, tezamen groot 4265 m2, met de daarop aanwezige opstallen, waaronder het woon- huis Herenweg 93, eigendom van (thans wijlen) mevrouw H. J. C. Lucas- Terpoorten, te Haarlem. Gedeputeerde Staten hebben in hun vergadering van 22 november 1966 aan dit besiuit goedkeuring onthouden, uitsluitend op grond van het ont- breken van een vaste geldlening ter financiering van de uit het aankoop- besluit voortvloeiende kapitaaluitgaaf. Met de erven van mevrouw Lucas-Terpoorten is overeenstemming ver- kregen over het sluiten van een nieuwe koopovereenkomst, waarbij is be- paald dat een deel van de destijds overeengekomen koopsom zal worden betaald bij het passeren van de akte van overdracht, terwijl betaling van het restant uiteriijk twee jaar nadien zai geschieden; over dit restant zal de gemeente een rente vergoeden berekend naar 6% 's jaars. Verder is op advies van gedeputeerde staten in de voorlopige koopakte de bepaling op- genomen dat de koopovereenkomst wordt gesioten onder voorbehoud niet aüeen van goedkeuring van Uw besluit tot aankoop, doch ook van goed- keuring van het terzake te verlenen krediet. Overigens is de akte gelijk aan de oorspronkeiijke. Wij steiien U derhaive voor opnieuw tot aankoop van de onderhavige perceien met opstallen te besiuiten. Een ontwerp-besluit bieden wij U daartoe aan. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 18 januari 1967 en het advies van de commissie voor het grondbedrijf a. van de erven van mevrouw H. J. C. Lucas-Terpoorten, te Haarlem, ter uitvoering van het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan „Uitbrei- dmg Geleerdenwijk" aan te kopen de percelen kadastraal bekend ge- meente Heemstede, sectie B, nummers 6815, 6856 en 6905, tezamen groot 4265 m2, met de daarop aanwezige opstalien, waaronder de wo- ning plaatselijk gemerkt Herenweg 93, een en ander voor de prijs en onder de voorwaarden welke zijn vermeid in de bij dit besluit behorende voorlopige koopakte; b. de krachtens het sub a. bepaalde te verwerven gronden met opstalien in te brengen in het grondbedrijf voor de koopsom en de verder op de aankoop vallende kosten. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. BESLUIT: De secretaä-is, Heemstede, 26 januari 1967. De Raad voornoemd, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 25