18 4e afd. 23 februari 1967 VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN „INDUSTRIETERREIN CRUQUIUSWEG" Heemstede, 17 februari 1967. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 26 juni 1962, no. 87, werd voor gronden aan de noord- en de zuidzijde van de Cruquiusweg een uitbreidingsplan vastgesteld. Ge- deputeerde Staten hebben hieraan hun goedkeuring onthouden. Het door ons college hiertegen ingestelde beroep werd zoals U bekend is - - bij Koninklijk Besluit van 24 augustus 1966, nr. 34, ongegrond verklaard. Voor wat het plangedeelte aan de zuidzijde van de Cruquiusweg betreft, waarin de nog onbebouwde gronden waren bestemd voor de bouw van kleine woningen, is het besluit van de Kroon gebaseerd op de overweging dat bij verbreding van de Cruquiusweg, welke in de toekomst nodig zal zijn, geen ruimte overblijft voor een parallelweg, welke bij die bebouwing noodzakelijk is. In het plangedeelte ten noorden van de weg was het groot- ste deel der gronden bestemd tot industrieterrein. Met het oog op de toe- komstige verbreding van de Cruquiusweg tot een weg met twee rijbanen en de aanleg van een parallelweg en gelet op de wenselijkheid om" langs deze parallelweg een groenstrook aan te leggen, kon naar het oordeel van de Kroon de in het plan opgenomen rooilijn voor de industriële bebouwing niet gehandhaafd worden; deze moet in noordelijke richting worden ver- schoven. Het is o.i. voorshands niet noodzakelijk voor het terrein ten zuiden van de Cruquiusweg een nieuw plan vast te stellen; in het hiervoor geldende plan is voor dit terrein geen bepaalde bestemming opgenomen en dit plan verzet zich dan ook niet tegen toekomstige wegverbreding. Wij hebben daarom thans alleen een ontwerp-bestemmingsplan gereed laten maken voor het terrein aan de noordkant van de weg, tussen de Nijverheidsweg en de sportterreinen van H.B.C. Dit ontwerp heeft van 13 januari j.l. af gedurende een maand ter gemeentesecretaris voor een ieder ter inzage gelegen. Het is vrijwel geheel gelijk aan het eerder vastgestelde Plan, zulks met dien verstande dat de rooilijn in noordelijke richting is verschoven. De Provinciale Planologische Commissie en de Eerstaanwezend-Ingenieur der Genie gaan met het plan akkoord. Ook overigens zijn hiertegen geen bezwaren ingediend. Wij geven U derhalve in overweging door bekrachtiging van bijgevoegd ontwerp-besluit een bestemmingsplan vast te stellen overeenkomstig teke- ning 4.46L.4, welke voor U ter visie is gelegd, en de daarbij behorende voorschriften. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 13