20 I 4e afd. 23 februari 1967 AANKOOP BEEL0 VOOK JULIANAPLEIN. Heemstede, 8 februari 1967. Aan de Raad. Enige tijd geleden hebben wij toegezegd te zullen bevorderen dat op een daarvoor geschikte plaats in de gemeente een beeld wordt opgericht. De beeldhouwer K. Verkade, te Zandvoort, heeft hiervoor op ons verzoek een ontwerp gemaakt. Dit ontwerp, waarvan de afmetingen ongeveer de helft zijn van het beeld zelf, zal tijdens Uw eerstkomende vergadering in de raadszaai staan op- gesteld. Het stelt twee haasje-over spelende kinderen voor. Het beeld zou o.i. het beste geplaatst kunnen worden op het Julianaplein nabij de Dreefschool. Het plantsoen zou ter plaatse iets moeten worden opgehoogd. De kosten van het kunstwerk, dat in brons zal worden uitgevoerd, zullen 11.500,bedragen, terwijl de kosten van ophoging van het plantsoen en van plaatsing worden geraamd op f 600, Het onderhavige ontwerp werd door de heer Verkade vervaardigd voor een bij het nieuwe poiitiebureau te plaatsen beeldhouwwerk. Een beeld volgens dit ontwerp past echter naar ons oordeel op die plaats minder goed. Tevoren waren door twee beeldhouwers, waaronder ook de heer Verkade, andere ontwerpen voor een beeld bij het politiebureau ingediend; ook deze achtten wij echter minder geschikt. De kosten van deze ontwerpen hebben f 2.500,bedragen. Aangezien onder de huidige omstandigheden de aanschaffing van twee beelden o.i. niet mogeiijk is, hebben wij de gedachte aan het plaatsen van een kunstwerk bij het politiebureau voorlopig laten varen. Wij menen daar- om dat het niet juist is de kosten van de gemaakte ontwerpen ten laste van het politiebureau te brengen. Hiervoor ware thans alsnog een afzon- derlijk krediet beschikbaar te stellen. Wij stellen u derhalve voor; a. een krediet ad f 12.100,te verlenen voor aankoop en plaatsing van een beeld overeenkomstig vorenbedoeld ontwerp; b. een krediet ad f 2.500,ter beschikking te stellen voor de twee eerder ingediende ontwerpen. Een ontwerp-besluit is hierbij gevoegd. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 31