25 4e afd. 23 februari 1967 In andere gevallen zijn er factoren in het geding die een volledige ver- goeding minder gewenst maken; wij noemen de abonnementen op raads- stukken en raadsverslagen; uit een oogpunt van bevordering der burgerzin is het ongewenst het tarief hiervoor hoger te stellen dan 10,per jaar, hoewel de werkelijke kosten dit bedrag aanmerkelijk te boven gaan. Bij de bepaling van de rechten, welke op uurlonen zijn gebaseerd (na- sporingen in het oud-archief e.d.) moet o.i. thans worden uitgegaan van een uurloon van 8,(thans 5, Het uurtarief voor het massaal verstrekken van inlichtingen uit het be- volkingsregister door middel van de citograaf, anders dan aan bovenbe- doelde instellingen of de daar genoemde doeleinden, dient met het oog op de werkelijke kosten thans te worden gesteld op 30,— (nu 15,—). Ook de rechten voor het op andere wijze verstrekken van grote aantallen in- lichtingen uit het bevolkingsregister, uit de registers van de burgerlijkf stand en omtrent verleende vergunningen ingevolge de Woonruimtewet**1 1947 moeten naar onze mening in verband met de werkelijke kosten wor- den verdubbeld. Mede gelet op de in de omgeving geldende bedragen bestaat er o.i. echter geen aanleiding de van 1961 daterende rechten voor huwelijksvoltrekking te verhogen. Wij achten het voorts gewenst een meer gedifferentieerd tarief op te nemen voor lichtdrukken en fotocopieën van plannen, kaarten en tekenin- gen uit het archief van Openbare Werken en voor het raadplegen enz. van deze stukken. De vermelding van toeristenkaarten-A kan vervallen; momenteel be- staan alleen nog de toeristenkaarten-B, welke twee jaar geldig zijn. Rubriek K van de huidige tarieflijst kan eveneens geschrapt worden, aan- gezien de daarin vermelde Wet Vervreemding landbouwgronden is inge- trokken. In verband hiermede dient de vermelding van de verklaringen in- gevolge deze wet in artikel 2, sub f, van de eigenlijke verordening ook te worden ingetrokken. Ook de punten 1 en 2 van rubriek M van de huidige lijst kunnen worden geschrapt. Notariële akten waarbij de gemeente partij is, worden namelijk vrijwel altijd in het raadhuis gepasseerd; in het geringe aantal gevallen waarin dit niet geschiedt, vergt dit voor de gemachtigde van de burge- meester geen extra (dienst) tijd. De vergoeding voor bewijzen van aangifte als bedoeld in artikel 8 van de Paardenwet 1939 (welke in deze gemeente uiteraard slechts sporadisch worden afgegeven) behoort o.i. niet in de Legesverordening thuis; deze vergoeding berust op de Paardenbeschikking 1939. Tenslotte ware de regeling van het tijdstip waarop de leges verschuldigc\j zijn, enigszins te verbeteren. De bepaling van artikel 4, sub a, dat de leges verschuldigd zijn bij de afgifte of uitreiking der stukken, kan tot moeilijk- heden aanleiding geven indien de belanghebbende nalatig is in het afhalen. Wij stellen u voor door bekrachtiging van bijgevoegd ontwerp-besluit tot wijziging van de Legesverordening en de daarbij behorende tarieflijst te besluiten. Een exemplaar van de thans geldende tarieflijst, waarop de voorgestelde veranderingen zijn aangegeven, ligt voor u ter inzage. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. f De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 42