30 2e afd. 23 februari 1967 AANLEG NIEUWE TRANSPORTLEIDING VOOR DUINWATER. Heemstede, 17 februari 1967. Aan de Raad, In onze nota van aanbieding bij de begroting voor 1967 deelden wij uw raad mede, dat de gestadige uitbreiding van de bebouwing in de gemeente en het als gevolg daarvan toenemend waterverbruik het in het begrotings- jaar noodzakelijk zou maken naast de twee uit 1930 daterende transport- leidingen voor duinwater een derde aan te leggen. Deze leiding zal lopen van het pompstation Leiduin naar de Herenweg, waar zij nabij de Dinkellaan op het distributienet zal worden aangesloten! In het genoemde pompstation staan ten behoeve van de waterlevering aan Heemstede drie pompen opgesteld, die aanvankelijk een capaciteit had- den van 3 x 100 m3 per uur. Aangezien op de dagen van het maximale verbruik dit verbruik in hoofd- zaak plaats vindt tussen 7 en 21 uur, konden de pompen gedurende deze tijd maximaal 4200 m3 aanvoeren. Voor de voor het verbruik beschikbare hoe- veelheid kon daarbij opgeteld worden de inhoud van het reservoir in de wa- tertoren groot 640 m3. Het maximale dagverbruik bedroeg in de zomer van 1957 4720 m3, zodat de capaciteitsgrens nagenoeg bereikt was. In 1958 is daarop een der pompen met een capaciteit van 100 m3 vervangen door een pomp met een capaciteit van 200 m3 per uur. De maximale pompcapaciteit werd daardoor echter niet vergroot tot 400 m-'! per uur, doch slechts tot pl.m. 350 m3 per uur, omdat de aanvoerleidingen een te hoge weerstand bleken te veroorzaken. Door de aanleg van de derde transportleiding zal de maximale pompcapaciteit gebracht kunnen worden op 400 m3 per uur. Wanneer er van uitgegaan wordt, dat het waterverbruik in de naaste toekomst in dezelfde mate zai toenemen, als de afgelopen tien jaren het geval is geweest, n.l. gemiddeld met 2,6% per jaar, dan zal omstreeks 1970 de pompcapaciteit moeten worden verhoogd door de aanschaffing van een grotere pomp en dit zal nog eens herhaald behoren te worden omstreeks 1978, in welk jaar de pompcapaciteit dan 600 m3 per uur zal kunnen be- dragen. Bij de bepaling van de capaciteit van de nieuwe transportleiding is daarmede rekening gehouden. De kosten van de nieuwe leiding, welke uit asbestcement zal bestaan, worden met inbegrip van die van een stalen duiker in de Leidsevaart be- groot op f 149.000, Een gespecificeerde kostenbegroting en een tekening, aangevende het tracé van de leiding zijn voor u bij de stukken ter inzage gelegd. Wij stellen u voor door vaststelling van nevengaand ontwerp-besluit het benodigde bedrag te onzer beschikking te stellen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 63