115 4e afd. 26 oktober 1967 AANSCHAFFING VUILNISAÜXO Heemstede, 11 oktober 1967. Aan de Raad, Ingevolge Uw besluit van 1 september 1965, nr. 135, is in januari 1966 een nieuwe vuilnisauto (kraakp.erswagen) aangeschaft. Aanvankelijk lag het in de bedoeling deze wagen te laten dienen ter vervanging van een in 1965 afgeschreven roltrommelauto, welke echter nog wel enige tijd voor beperkt gebruik zou kunnen worden aangehouden. Tengevoige van het feit dat de hoeveelheid aangeboden huisvuil voort- durend stijgt, moest bedoelde roltrommelauto evenwel volledig in gebruik blijven. Bovendien wordt nog op vrij ruime schaal gebruik gemaakt van een reeds in 1962 afgeschreven reserveroltrommelauto. In totaal zijn thans in bedrijf: drie roltrommelauto's (waaronder één als reserve), één draaitrommelauto en één kraakperswagen. De reserve-auto vergt dermate grote onderhoudskosten dat hij op korte termijn definitief buiten gebruik moet worden gesteld. Aankoop van een nieuwe wagen is thans dus dringend noodzakelijk. De hiervoor bedoelde in 1965 afgesehreven roltrommelauto zal dan als reserve gaan fungeren. Met de nieuwe kraakperswagen zijn zeer gunstige ervaringen opgedaan, zowel wat betreft de beladingstechniek, als wat betreft de verwerkings- capaciteit: met wagens van dit type kan tenminste vier keer zoveel vuil worden opgehaald als met een roltrommelauto. Na 1965 zijn er andere kraakperswagens aan de markt gekomen, welke ten opzichte van de thans in gebruik zijnde wagen het voordeel hebben dat de onderhoudskosten geringer zijn. Eén van deze nieuwe typen is de „Norba", welke op een D.A.F.-chassis kan worden gemonteerd. Volgens in- gewonnen informaties voldoet dit type in de praktijk uitstekend. Blijkens de voor U ter inzage gelegde stukken worden de kosten van de „Norba"- wagen met chassis geraamd op 65.000. Wij stellen U derhalve voor ons ten behoeve van de aanschaffing van een „Norba"-kraakpersauto op D.A.F.-chassis een krediet van 65 000 ter be- schikking te stellen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 11 oktober a. burgemeester en wethouders ten behoeve van de aanschaffing van een kraakpersvuilnisauto, type ,,Norba", gemonteerd op D.A.F.-chassis een krediet van 65.000 te verlenen; b. het sub a genoemde bedrag af te schrijven in 6 jaren. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. 1967; BESLUIT: Heemstede, 26 oktober 1967. De Raad voornoemd, De secre/aris, irzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 1