Wijz.ggk. 18 4e afd. 26 oktober 1967 wordt belemmerd dat mede tengevolge daarvan de maatschappelijke ont- wikkeling ongnnstig wordt beïnvloed. Op de vraag welke activiteiten in een wijkcentrum ontwikkeld moeten worden om voor subsidie in aanmerking te komen, is geantwoord dat het gebouw in elk geval bestemd moet zijn voor activiteiten van het totale plaatselijke gemeenschapsleven, hetgeen met het Minerva-theater geens- zins het geval is. Ook na de recente uitbreiding van de subsidiëringsmogelijkheden van wijkcentra (betrekking hebbend op stichting en eerste inrichting van wijk- centra in stedelijke woonwijken) komt het Minerva-theater niet voor sub- sidie in aanmerking. Het zou trouwens ook qua outillage beslist niet vol- doen aan de eisen welke aan een wijkcentrum worden gesteld. Na ontvangst van de genoemde rapporten hebben wij de heer Hoogeveen bericht dat de resultaten van het ingestelde onderzoek negatief zijn. Wij hebben hem daarom de vraag voorgelegd of het wel gewenst is het theater n°g tot 1 juli 1968 open te houden. Ook met het inmiddels door u toege- kende extra subsidie zal hij het in 1968 te lijden verlies namelijk niet kun- nen dekken. Voor het geval hij de exploitatie b.v. per 1 januari a.s. zou willen be- eindigen, hebben wij hem toegezegd dat wij eraan willen meewerken dat eventuele schadevergoedingen wegens het annuleren van reeds afgesloten contracten voor een zeer groot gedeelte ten laste van de gemeente worden genomen (aannemend dat het totaal door de gemeente te betalen bedrag aanzienlijk lager zal zijn dan het subsidie waarop bij voortzetting van de exploitatie aanspraak bestaat De heer Hoogeveen heeft ons echter meegedeeld dat hij er na rijp beraad de voorkeur aan geeft gebruik te maken van het toegezegde subsidie; het annuleren van contracten wordt namelijk in de theaterwereid niet tot de goede usance gerekend. Wij hebben ons vervolgens nogmaals over deze zaak beraden en zijn daarbij tot de slotsom gekomen dat/het noch vorantwn&rd is hot theater door-jle gemeente te doen overnempn norh ppu bngpr- aan ac exploitant te-verlenen-dan het. sedort 1961 toogekondo bodrag van f 30 000 - por jaay Dit impliceert dus dat voor het geval de heer Hoogeveen de exploi- tatie op de oude voet wil voortzetten wij bereid zijn eraan mee te werken dat het subsidie op dit bedrag wordt gehandhaafd. Wij stellen u voor met het bovenstaande in te stemmen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 11 oktober j.l.; BESLUIT: zich te verenigen met dit voorstel. Heemstede, 26 oktober 1967 De Raad voornoemd,

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 8