143c 2e afd. 30 november 1967 5. De aanvrager en de afnemer zijn verplicht aan het bedrijf mede- werking te verlenen voor het hebben, houden, vemieuwen, uitbreiden, wijzigen en verwijderen van de aansluiting met de eventueel daarop gemaakte aftakkingen. 6. De kosten voor de dienstieiding inclusief de aanlegkosten, voor zover liggende in openbare wegen of terreinen, zijn voor rekening van het bedrijf, behoudens het bepaalde in artikel 3, lid 1. 7. De bouwkundige voorzieningen, het beschikbaar stellen van ruimten welke ten behoeve van de aansluiting nodig zijn daaronder begrepen, zullen door en voor rekening van de aanvrager worden getroffen. 8. Voor rekening van de aanvrager komen de bijkomende kosten ver- bonden aan het leggen van leidingen door vaarten en sloten of als gevolg van het kruisen van andere hindernissen. 9. De kosten voor het tot stand brengen en verwijderen van een aanslui- ting: a. voor de tijdelijke levering van elektriciteit; b. voor de levering van elektriciteit door middel van een installatie, ondergebracht in een verplaatsbare inrichting; c* indien voor het betreffende perceel reeds een aansluiting aanwe- zig is; zijn geheel voor rekening van de aanvrager. 10. De dienstleiding, ook die welke geheel of gedeeltelijk door de aanvra- ger is betaald, is en blijft eigendom van de gemeente. 11. Het onderhoud, het herstel, de vernieuwing en de verwijdering van de dienstleiding geschieden uitsluitend vanwege het bedrijf. Indien herstel, vernieuwing of verwijdering noodzakelijk is tengevolge van beschadigingen, veroorzaakt anders dan door brand of het nor- male gebruik, zullen de daaraan verbonden kosten aan de afnemer in rekening worden gebracht. 12. Verplaatsing van een aansluiting geschiedt vanwege het bedrijf indien dit door de directie nodig wordt geoordeeld of indien de afnemer de verplaatsing verzoekt. In het iaatste geval geschiedt de verplaatsing alleen, indien de directie de nieuwe plaats goedkeurt en zijn de kosten voor rekening van de afnemer. 13. Indien de aansluiting moet worden vervangen door een aansiuiting van grotere capaciteit vergoedt de afnemer de hieraan verbonden kosten. 14. De directie is bevoegd zodanige vooi-waarden te stelien, dat de be- taling van door de aanvrager of de afnemer versehuldigde kosten verzekerd is. Artikei 5 Burgemeester en wethouders steilen nadere voorwaarden vast met be- trekking tot de aangifte van te verrichten installatiewerkzaamheden door erkende instaiiateurs en andere terzake bevoegden, aismede ten aanzien van de keurmg, de aansluiting en de uitvoering van elektrische installaties. Hoofdstuk III: InstaUatie Artikel 6 1. Een installatie wordt door het bedrijf slechts aangesloten en bij uit- breidmg, wijziging, hersteiiing of vernieuwing van een bestaande instal- latie wordt de aansluiting siechts gehandhaafd, indien de aanleg, uit- breidmg, wijziging, herstelling of vernieuwing tot stand is gebracht

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 101