144 2e afd. 30 november 1967 VERBETERING EN BIJZONDER ONDERHOUD COMPLEX 60 WONINGWETWONINGEN IEPENLAAN/LINDENLAAN VAN DE WONINGBOUWVERENIGING „SINT JOSEPH". Aan de Raad, 1 J 00V, 1SSJ Het bestuur van de Woningbouwvereniging „Sint Joseph" alhier, heeft een plan ingediend tot verbetering en het uitvoeren van diverse 'onder- houdswerken aari het complex van 60 woningwetwoningen aan de Iepen- laan en de Lindenlaan, en verzocht medewerking aan dit plan te verlenen en rijksvoorschotten hiervoor aan te vragen. Het plan is opgezet in samenwerking met het Katholîek Instituut voor Volkshuisvesting te Utrecht. Bij het verzoek is o.a. overgelegd een gespecificeerde begroting, waarin de kosten zijn onderverdeeld in: normaal onderhoud, bijzonder onderhoud en gewenste verbeteringen. Behalve verschillende kleine en incidentele onderhoudswerken omvat het plan in hoofdzaak de vernieuwing en recon- structie van de binnen- en buitenriolering met nieuwe aansluitingen op het g-emeenteriool, de vemieuwing van de dakpannen met bijkomend lood- en zinkwerk, het vernieuwen (modemiseren) van de keukeninrichtingen, het aanbrengen van plafonds waar deze nog ontbreken of ver'teerd zijn, het herstellen en wijzigen van de raamkozijnen in de voor- en achtergevels en het bijkomende behang-, saus- en schilderwerk. Na het uitvoeren van deze werkzaamheden zal het complex weer in een goede staat van onderhoud komen te verkeren, terwijl voorts een niet-onbelang- rijke stijging van het woongerief zal worden verkregen. Een afschrijvings- termijn van 25 jaar en een verlenging van de lopende annuïteiten tot 25 jaar wordt voor deze woningen, welke in de jaren 1920/1922 zijn gebouwd, dan ook alleszins verantwoord geacht. Het plan is door ons voorgelegd aan de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. De bewindsman heeft zich blijkens diens mede bij de stukken ter inzage gelegde brief van 27 oktober 1967 bereid verklaard financiële medewerking te verlenen aan de totstandkoming van de voorgestelde voorzieningen en voor een deel der kosten, n.l. 400.000,een 4% rente dragende lening uit 's rijks kas te /"De totale kosten zijn geraamd op 413.309,06, welke kosten door de (Minister zijn onderverdeeld als volgt: Werstrekken. normaal onderhoud f 5.352 84 bijzonder onderhoud f 363.382'30 verbeteringen 44's73i92 De financiering is gedacht als volgt. De kosten van de als normaal onderhoud aan te merken werkzaamheden zullen ten laste van het onderhoudsfonds worden gebracht, Ter gedeeltelijke bestrijding van de kosten van het bijzonder onderhoud dient te worden aangewend een deelv van het bij deze gemeente in beheer zijnde gemeenschappelijk fonds, welk deel door de Minister is gesteld op f 7.956,22 -Voor het restant ad rond 400.000,zal dan een rijksvoorschot worden verstrekt. Zoals reeds werd opgemerkt zal de looptijd der annuïteit 25 jaren zijn en is het de bedoeling dat de aflossingstermijn van de bestaande bouw- voorschotten zal worden verlengd zodanig, dat voor de schuldrestanten per 8 mei 1969 nieuwe annuïteiten zullen worden berekend met een loop- tijd van 25 jaar. Het bestuur van „Sint Joseph" heeft een huurverhoging voorgesteld van f 0,95 per woning per week in verband met de aan te brengen verbete- ringen, met welke verhoging de Minister in principe akkoord gaat.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 111