148 4e afd. 30 november 1967 MEDEWERKING VOOR AANSCHAFFING LEER- EN HULPMIDDELEN E.D. NIC. BEETSSCHOOL Heemstede, 22 november 1967. Aan de Raad, Het bestuur van de Vereniglng- Bijzondere Protestantse Scholen alhier, heeft onder dagtekening van 3 november j.l. een aanvraag ingediend om in- gevolge artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden te mogen ontvangen voor het doen van aanschaffingen en het treffen van voorzienin- gen ten behoeve van de Nicolaas Beetsschool; namelijk: a. het aanschaffen van 10 leerlingensets en vergroting der kapstokruimte; b. het verbeteren van de verlichting in de gangen; c. het aanschaffen van twee naaimachines voor het handwerkonderwijs; d. het aanschaffen van een kast. In verband met de toeneming van het aantal leerlingen is het aanschaf- fen van een aantal leerlingensets en de vergroting van de bestaande kap- stokruimte noodzakelijk. De huidige verlichting in de gangen van het schoolgebouw is onvol- doende en dient te worden verbeterd. Als toelichting op de onder c genoemde aanschaffing vermeldt het be- stuur dat voor de handwerklessen aan de leerlingen van de hoogste leer- jaren slechts één naaimachine aanwezig is en dat het gewenst is over te gaan tot aanschaffing van nog twee machines. Overeenkomstig de bestaan- de jurisprudentie menen wij dat voor scholen voor gewoon lager onderwijs slechts één naaimachine nodig is en dat een aanvraag voor meerdere ma- chines de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, te boven gaat. Wij stellen u dan ook voor het verzoek op dit punt ongegrond te verklaren. De aanschaffing van een kast geschiedt ten behoeve van het tijdelijk in de gang ingerichte leslokaal. Wij zijn van oordeel dat bij inwilliging van de ingediende aanvraag voor de overige aanschaffingen en voorzieningen de normale eisen niet zullen worden overschreden en dat het bestuur terecht een beroep op de toepas- sing van genoemd wetsartikel heeft gedaan. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u mitsdien voor de gevraagde medewerking te verlenen. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 121