4e afd. 30 november 1967 1 27 UITBREIDING GERRIT BARGER ULO-SCHOOL Heemstede, 1 november 1967. Aan de Raad, Het bestuur van de Vereniging' Bijzondere Protestantse Scbolen heeft overeenkomstig artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 een aanvraag in- gediend om de nodige gelden te mogen ontvangen voor het uitbreiden van de Gerrit Bagerschool voor uitgebreid lager onderwijs met twee lokalen en het uitbreiden van de huidige mogelijkheid tot rijwielstalling bij die school. De school telt thans 8 leslokalen, 1 vaklokaal en een aula en wordt bezocht door 248 leerlingen. Zoals bekend is de school door de Minister van Onderwijs en Wetenschap- pen aangewezen om deel te nemen aan het mavo-experiment. Het in verband daarmede voor rijksvergoeding in aanmerking komende aantal onderwijzers bedraagt 10, zodat een uitbreiding met twee leslokalen nood- zakelijk is. De bij uw besluit van 29 juni 1967, no. 84, verleende medewerking tot het treffen van voorzieningen voor genoemd mavo-experiment zou bij in- williging van de aanvraag kunnen worden beschouwd als een tijdelijke maatregel, voorafgaande aan de reaiisering van de voorgenomen definitieve uitbreiding. Aangezien de ingediende aanvraag aan de wettelijke eisen voldoet, stellen wij U voor deze in te wiiligen door vaststelling van bijgevoegd besluit. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen de aanvraag dd. 12 oktober 1967 van het bestuur van de Vereni- ging Bijzondere Protestantse Scholen, aihier, om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden te mogen ontvangen voor het uitbreiden van de Gerrit Barger ulo-school met twee lokalen en het uitbreiden van de rijwielstalling; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 1 november j.l.; gelet op de artikelen 72 en volgende der Lager-onderwijswet 1920; BESLUTT: de aanvraag in te willigen. Heemstede, 30 november 1967. De secreitaris. De Raad voomoemd, De..vporzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 23