128 4e afd. 30 november 1967 VERVANGING KETEL CENTRALE VERWARMING BOSCH EN HOVENSCHOOL Heemstede, 8 november 1967. Aan de Raad, Het bestuur van de Vereniging Bijzondere Protestantse Scholen te Heem- st.ede heeft overeenkomstig artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 een aan- vraag ingediend om gelden beschikbaar te stellen voor het vervangen van de met olie gestookte ketel der centrale-verwarmingsinstallatie in de Bosch en Hovenschool door een met aardgas te stoken ketel. In de loop van de vorige maand is gebleken dat twee leden van de ketel, welke slechts 7 jaar dienst heeft gedaan, geheel waren doorge- brand en dat de overige leden in een dermate slechte staat verkeerden dat herstel onmogelijk was. In verband hiermede moest de school nog vöör de herfstvakantie worden gesloten en moest op korte termijn een nieuwe ketel worden aangeschaft. Het bestuur heeft besloten over te gaan op sto- ken met aardgas. De kosten van een aardgasketel c.a., verhoogd met de kosten van wij- ziging van de schoorsteenaansluiting, zijn f 3.000,hoger dan de prijs van een nieuwe oliestookketel. Alleen deze meerdere kosten komen voor vergoeding ingevolge artikel 72 in aanmerking. Voor het overige moet het schoolbestuur de kosten bestrijden uit de exploitatievergoeding. Wij stellen u derhalve voor de gevraagde medewerking te verlenen voor zover betreft de beschikbaarstelling van gelden ter bestrijding van de meerdere kosten van een aardgasketel c.a. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen de aanvraag d.d. 16 oktober j.l. van het bestuur der Vereniging Bijzondere Protestantse scholen te Heemstede om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden beschikbaar te stellen voor het vervangen van de met olie gestookte ketel der centrale-verwarmings- installatie in de Boseh en Hovenschool door een met aardgas te stoken ketel; mede gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 8 no- vember d.o.v.; gelet op de artikelen 72 en volgende der Lager-onderwijswet 1920; BESLUIT: aan genoemd bestuur de benodigde gelden te verstrekken ter bestrijding van de kosten van aanschaffing van een met aardgas te stoken ketel der centrale-verwarmingsinstallatie in de Bosch en Hovenschool, inclusief de in verband hiermede noodzakelijke wijziging van de schoorsteen, doch uit- sluitend voor zover deze kosten hoger zijn dan die van een met olie te stoken ketel. Heemstede, 30 november 1967. De Raad voornoemd, De yoprzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 25