fL 2e afd. 30 november 1967 133 4e WIJZIGING BEZOLDIGINGSVERORDENING AMBTENAREN 1965 Heemstede, 22 november 1967. Aan de Raad, In een circulaire, gedagtekend 5 januari 1967, nr. AB67/U 25, heeft de Minister van Binnenlandse Zaken ons in kennis gesteld met de bezoldigings- maatregelen, welke voor het rijkspersoneel ingaande 1 januari 1967 wer- den getroffen. Bij deze circulaire werden nieuwe salarisschalen en inpas- singstabeilen toegezonden. Behalve de over 1966 voor het overheidspersoneel ontstane achterstand ten opzichte van de loonontwikkeling in het particuliere bedrijfsleven, welke 3.14% heeft bedragen, is in de nieuwe salarissen tevens verwerkt een per- centage van 4 als een algemene salarisverhoging op basis van de voor 1967 verwachte loonstijgingen bij de particuliere bedrijven. Inmiddels wer- den de salarissen met ingang van 1 juli 1967 andermaal verhoogd en wel met 1%%. In een afzonderlijk voorstel dd. heden, nr. 134, komen wij hierop nog nader terug. We bepalen ons thans verder uitsluitend tot de salarismaatregelen per 1 januari 1967. Toelagen en salarissen voor nevenfuncties kunnen worden verhoogd met 7.3%; het maximum der diploma-toelagen is verhoogd van 52,tot 56,per maand. Het minimum-loon voor 24-jarigen en ouder werd opgetrokken van 521,80 tot 548,- per maand. De Minister nodigt de gemeentebesturen uit overeenkomstige voorzienin- gen te treffen voor het daarvoor in aanmerking komende gemeenteperso- neel. Aangezien de in onze bezoldigingsverordening opgenomen salarisbedra- gen alle zijn afgeleid van de rijkssalarisreeks, kon de vaststelling van nieuwe salarisschalen en -groepen op eenvoudige wijze geschieden aan de hand van de bij de ministeriële circulaire gevoegde inpassingstabellen. Behalve de wijzigingen, welke voortvloeiden uit de hierboven bedoelde algemene salarismaatregelen, zijn nog enkele andere wijzigingen in de verordening aangebracht, die wij hieronder nader toelichten. De in artikel 3 opgenomen functies van concierge Bronsteeschool en concierge Gezondheidshuis zijn nu opgenomen in salarisklasse IV van bijlage A. Opgenomen is een nieuw artikel 3a, in welk artikel de bezoldiging van de ambtenaren van de burgelijke stand is geregeld. Bij de laatste wijziging van de gemeentewet is de regeling van de bezoldiging van genoemde func- tionarissen onttrokken aan de competentie van Gedeputeerde Staten, zodat uw College thans krachtens artikel 170 van de gemeentewet hiertoe be- voegd is. In artikel 11 hebben wij een nieuw 2e lid opgenomen, waarvan de in- houd voor zichzelf spreekt. Tot nog toe werd aan de daarin bedoelde func- tionarissen regenkleding vanwege de gemeente verstrekt, doch deze rege- hng bleek in de praktijk minder goed te voldoen, omdat uniforme regen- kleding niet voor iedereen even praktisch is. De woning van de hoofdzuster van het Gezondheidshuis is sedert 1 april 1966 niet meer als zodanig in gebruik, zodat de in artikel 17, le iid, ge- regelde korting wegens het genot van vrije woning kan vervallen. De in artikei 20, 2e iid, opgenomen tijdeiijke toeiagen als compensatie voor de enkeie jaren geieden ingevoerde' hogere korting wegens vrij vuur, gas, iicht of water kunnen, voor wat betreft mej. A. B. M. van der Schoot

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 35