139 uitkereng aan gemeentepersoneel in verband met 2e afd. 30 november 1967 NACALCULATIE „TREND" 1967 Heemstede, 8 november 1967. Aan de Raad, In een circulaire van 11 oktober 1967, nr AB 67/U 2206, deeit de Staats- secretaris van Binnenlandse Zaken mede, dat uit de thans beschikbaar zijnde gegevens is gebleken, dat de per 1 januari 1967 ingegane algemene salarisverhoging voor het overheidspersoneel gedurende de waamemings- periode van 1 juli 1966 tot en met 30 juni 1967 is achtergebleven bij de loonontwikkeling in het particuliere bedrijfsleven. De salarisverhoging van 1%% per 1 juli 1967 viel buiten deze periode, zodat deze buiten beschouwing is gelaten. Volgens de uitkomsten van de zogenaamde nacalculatie bedraagt de hiervôör bedoelde achterstand, uitgaande van de huidige salarissen, 1.6%. Het ligt in de bedoeling deze achterstand voor het Rijkspersoneel op te heffen door de toekenning van een suppletoire uitkering welke, gelet op de gemiddelde ingangsdatum van de verhogingen in het particuliere be- drijfsleven, 1.7% van het jaarsalaris zal bedragen. De uitkering zal zo spoedig mogelijk worden uitbetaald. De Staatssecretaris verzoekt eenzelfde voorziening als hiervoor bedoeld te treffen ten behoeve van het personeel in dienst der gemeente. Het Centraal Bureau inzake gemeenschappelijke behandeling van ge- meentelijke personeelsaangelegenheden heeft in een circulaire van 27 okto- ber 1967, nr. 717, de aangesloten gemeenten geadviseerd zich aan de voor het rijkspersoneel getroffen regeling te conformeren. De beide hierboven aangehaalde circulaires zijn voor U bij de stukken ter inzage gelegd. Wij stellen U voor aan het verzoek van de Staatssecretaris van Binnen- landse Zaken te voldoen en daartoe nevensgaand ontwerp-besluit vast te stellen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard, De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 65