143a, b, c 2e afd. 30 november 1967 GAS-, WATER- EN ELEKTRICITEITSVERORDENING Heemstede, 15 november 1967. Aan de Raad, De vigerende verordening regelende de voorwaarden voor de levering van gas, duinwater en elektriciteit werd vastgesteld bij raadsbesluit van 26 april 1928. Hoewel zij in de loop der jaren verscheidene malen werd ge- wijzigd beantwoordt zij in haar huidige redactie toch niet meer aan de in- zichten, welke met betrekking tot deze materie in de tegenwoordige tijd in den lande toepassing vinden. Wij hebben daarom voor elk der drie bedrijven een nieuwe verordening ontworpen, welke aan de behoefteri van deze tijd is aangepast. Aan afzon- derlijke verordeningen werd ter wille van de leesbaarheid en de hanteer- baarheid de voorkeur gegeven. Weliswaar zijn vele bepalingen in deze drie verordeningen gelijkluidend, doch anderzijds bleek het vaak noodzakelijk voor elk bedrijf verschillende regelingen te treffen, waarvan de verwerking in één verordening bezwaarlijk was. Ook voor het aanbrengen van even- tuele wijzig;ingen biedt de splitsing der verordening voordelen. Veelal zul- len deze wijzigingen zich tot een der verordeningen kunnen beperken en minder gecompliceerd behoeven te zijn dan wanneer één verordening van kracht zou zijn. Vo°r het ontwerp der waterverordening werd in hoofdzaak gebruik gemaakt van een door de Vereniging van Exploitanten van Waterleiding- bedrijven in Nederland in 1962 hiervoor ontworpen modei. De gas- en elektriciteitsverordeningen stemmen in grote trekken overeen met die welke in de gemeente Haarlem gelden. Het is wenselijk, dat voor beide gemeenten nagenoeg dezelfde voorwaarden gelden, omdat verschillen- de architecten, aannemers en installateurs zowel in Haarlem als in Heem- stede werkzaam zijn. Verwacht mag worden, dat de bepalingen voor de waterlevering ook in Haarlem zullen worden aangepast aan het eerder genoemde model. De datum van inwerkingtreding der verordeningen zal dezelfde kunnen zijn als die van de nieuwe verordening op het beheer der gemeentebedrij- ven, vastgesteld bij Uw besluit van 28 september j.l. no. 98. In deze laatste verordening werd de naam „duinwaterbedrijf" gewijzigd in die van water- bedrijf". Wij bieden U hierbij de drie ontwerp-verordeningen ter vaststelling aan. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 73