H3a 2e afd. 30 november 1967 2. Het bedrijf kan uit hoofde van ondeugdeiijke keuringen of controles van de installatie slechts aansprakelijk worden gesteld, indien wordt aangetoond, dat deze aan nalatigheid zijnerzijds ztjn te wijten. Voor schade, bij het verrichten van de keuringen of controle toege- bracht, is het bedrijf, behoudens in geval van nalatigheid zijnerzijds, niet aansprakelijk. Hoofdstuk IX. Boete en afsluiting Artikel 20 Zowel de aanvrager als de afnemer zijn bij niet-nakoming van de bij of krachtens deze verordening voorgeschreven verplichtingen in verzuim, zonder dat van de zijde van de directie enige aanmaning of ingebrekeste!- ling is vereist. Artikel 21 1. Indien de aanvrager of de afnemer gehandeid heeft in strijd met de bij of krachtens deze verordening vastgestelde bepalingen, is de directie bevoegd aan hem een boete in rekening te brengen, waarvan het be- drag tot een maximum van f 100,voor eike overtreding door haar zal worden bepaald, onverminderd haar bevoegdheid om onmiddelliik na aanzegging aan de afnemer de gaslevering geheel of gedeeltelijk te staken. 2. Staking van de gaslevering ontslaat de afnemer niet van zijn uit de overeenkomst van gaslevering voortvioeiende verplichtingen. Artikel 22 Boeten moeten worden voldaan binnen acht dagen, nadat de oplegging ter kennis van de aanvrager of de afnemer is gebracht. Artikel 23 1. Tegen een beslissing als bedoeld in artikel 21, lid 1, kan de betrokkene in beroep komen bij burgemeester en wethouders binnen acht dagen nadat deze beslissing te zijner kennis is gebracht. 2. Het beroep schort de verplichting tot het betalen van de eventueel op- gelegde boete op. Artikel 24 1. De directie is bevoegd, behalve in het veval bedoeld in artikel 13, lid 2, deze verordening, de toevoer van gas ook te verbreken, indien a. de installatie niet of niet meer voldoet aan de voorschriften, welke krachtens artikel 5 van deze verordening daarvoor gelden en binnen daartoe door de directie gestelde termijn de nodige voorzieningen niet zijn getroffen, doch in geval van brand- en/of levensgevaar zal de toevoer onmiddellijk worden verbroken en niet worden hersteid, alvorens de brand- en/of levensgevaarlijke toestand is opgeheven; b. de afnemer de toegang weigert aan daartoe aangewezen ambtenaren van het bedrijf tot die perceelsgedeelten, waarvan de betreding nodie is voor het opnemen van de meterstanden, voor het onderzoeken van de toestand van de eigendommen van de gemeente of van de in- stallaties, alsmede voor het controleren van de naleving van de bij of krachtens deze verordening vastgestelde bepalingen; c. de afnemer of degene, voor wie hij aansprakelijk is, eigendommen van de gemeente, betrekking hebbende op de levering van gas in het bij hem in gebruik zijnde perceel, heeft beschadigd;

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 82