143b 2e afd. 30 november 1967 I. een zodanige ondersteuning krijgt en behoudt, dat een blijvende horizontale stand is verzekerd en geen verzakking kan plaats hebben; II. steeds gemakkelijk bereikbaar en afleesbaar is; III. vorstvrij wordt gehouden; IV. niet in het water staat. b. de meterput ook inwendig in behoorlijke staat en op de juiste hoogte te houden, zulks ten genoegen van de directie; c. de in de meterput aangebrachte bescherming tegen vorst na afloop van de winterperiode te verwijderen; d. zorg te dragen dat de waterinstallatie behoorlijk wordt onderhouden, in het bijzonder ter voorkoming van lekverliezen; e. bij het ontstaan van lekkage in de waterinstallatie de hoofdkraan te sluiten en de installatie onmiddellijk te doen herstellen; f. maatregelen te nemen ter voorkoming van schade door vorst en de waterinstallatie bij gevaar voor bevriezing geheel af te tappen; g. de directie onverwijld van gebreken in de dienstleiding in kennis te stellen. Indien tengevolge van een verzuim van de aanvrager of de afnemer water verloren is gegaan, kan de directie hem de kosten van dat water in rekening brengen; h. schade aan eigendommen van de gemeente, die naar het oordeel van de directie door schuld van de aanvrager of de afnemer of door het niet nakomen van de bij of krachtens deze verordening opge- legde verplichtingen is ontstaan, te vergoeden; i. toe te laten, dat door en voor rekening van het bedrijf in binnen- leidingen of gedeelten van binnenleidingen een watermeter ter con- trole van het verbruik wordt geplaatst; j. toe te laten, dat alle door het bedrijf nodig geachte werkzaamheden aan de dienstleiding worden verricht; k. aan de directie en de door haar aangewezen ambtenaren op hun verzoek inlichtingen te verstrekken omtrent de waterinstallatie, het waterverbruik, alsmede de eventuele eigen watervoorziening van het perceel; 1. niet meer water af te nemen dan op grond van artikel 13 is bepaald. Artikel 22 1. Het is zowel aan de afnemer als aan de aanvrager verboden: a. aan dienstleidingen of toestellen, welke aan de gemeente toebehoren, werkzaamheden te verrichten of te doen verrichten; b. het aan hem geleverde water al of niet tegen betaling aan derden te leveren, tenzij de direetie onder nader door haar te stellen voor- waarden van dit verbod ontheffing verleent; c. een vanwege de directie aangebrachte verzegeling te verbreken; d. handelingen te verrichten, welke gevaren voor de hoedanigheid van het water kunnen opleveren. 2. Behoudens voorafgaande goedkeuring door de directie, is het de afne- mer niet toegestaan water te verbruiken voor andere doeleinden of in andere ruimten dan waarvoor de levering ten tijde van de aan- vrage was bestemd. Hoofdstuk VIII: Aansprakelijkheid van het bedrijf Artikel 23 1. Het bedrijf is, behoudens in geval van nalatigheid zijnerzijds, noch aan de aanvrager, noch aan de afnemer schadevergoeding verschuldigd, indien de levering van water wordt belemmerd, beperkt of verhinderd,

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 93