4e afd. 15 december 1967 154 AFKOOP PACHTRECHTEN GROND NABIJ DE KERKLAAN Heemstede, 6 december 1967. Aan de Raad, In Uw vergadering van 30 maart 1967 besloot U ten behoeve van de uitvoering van het bestemmingsplan „Van Merlenlaan-Kerklaan" aan te kopen het achterste gedeelte, groot ongeveer 1050 m2, van het aan de heer D. H. Granneman, alhier, in eigendom toebehorende perceel, kadastraal bekend sectie B, nummer 3496, gelegen aan de Kerklaan. Het aangekochte en een daaraan grenzende strook, groot 250 m2, wa- ren door de heer Granneman verpacht aan de firma Dix en Zijerveld. Met de pachters hebben wij overeenstemming bereikt over afkoop van hun pachtrechten tegen een bedrag van f 27.500,Deze som is berekend naar de opbrengst van het gehele verpachte terrein; de niet door de gemeente gekochte grond (250 m2) is namelijk voor de pachters te klein om te betelen. De vergoeding is iets hoger dan betaald is aan de voormalige pachters van de in de nabijheid gelegen gronden; gelet op de bijzondere aard van het bedrijf is dit echter alleszins redelijk. Wij stellen U voor tot afkoop van het pachtrecht tegen genoemde som te besluiten. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 6 december j.l. met het advies van de commissie voor het grondbedrijf BESLUIT: het pachtrecht van de firma Dix en Zijerveld, alhier, op het thans aan de gemeente in eigendom toebehorende deel, groot ongeveer 1050 m2, van het perceel kadastraal bekend gemeente Heemstede, sectie B, nummer 3496, af te kopen tegen betaling van f 27.500,zulks onder bepaling dat het gebruik van de betrokken grond door de pachters zal eindigen op de dag waarop de afkoopsom zal worden voldaan. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. Heemstede, 15 december 1967. De Raad voomoemd,

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 25