149 2e afd. 15 december 1967 3. Aanbrengen verkeerslichteninstallatie op het Wipperplein en wijziging van het profiel van dit plein. Vooruitlopend op de algehele reconstructie van dit plein achten wij het noodzakelijk, dat ter verbetering van de verkeerssituatie ter plaatse een verkeershchteninstallatie wordt aangebracht. De kosten hiervan worden begroot op 70.000,Bij een afschrijving van deze kosten in 10 jaren dient voor rente en afschrijving rekening te worden gehouden met een bedrag van f 11.000, In verband met het aanbrengen van deze installatie zullen enige wijzigingen in het profiel van het plein behoren te worden aangebracht, waarvan de kosten worden gesehat op 30.000,af te schrijven in 20 jaren. De lasten van rente en afschrijving zullen dan voor dit onderdeel neer- komen op een bedrag van ruim f 3.000,De totale jaar- lijkse lasten, voortvloeiende uit het aan uw raad voor dit doel nog te vragen krediet, zullen derhalve bedragen14.000,— 4. Wijziging van het systeem van vuilverwijdering. De stortplaats voor het vuil aan de Cruquiusweg is aan het einde gekomen van haar opnamecapaciteit, zodat naar een ander systeem van vuilverwijdering moest worden gezocht. Wij hebben daartoe contact opgenomen met het gemeentebestuur van Haarlem en wij verwachten, dat het Heemsteedse vuil binnenkort zal kunnen worden verwerkt in de in Haarlem in aanbouw zijnde vermalingsinstallatie. De kosten van het vervoer van het vuil naar deze instal- latie en van de vermaling zelf worden tezamen begroot op 150.000,per jaar. Ofschoon nog niet verwacht kan worden, dat al dadelijk bij het begrotingsjaar van de in- stallatie gebruik zal kunnen worden gemaakt achten wij het toch dienstig er rekening mede te houden, dat hier- voor een bedrag in reserve wordt gehouden van 100.000,— In totaal zullen de hierboven genoemde uitgaven dus een lastenverzwaring met zich kunnen brengen van 484.000,— Enige tijd geleden is het Hoogheemraadschap van Rijn- land met ons in onderhandeling getreden over de over- neming van de rioolwaterzuiveringsinstallatie. Aange- nomen kan worden dat deze onderhandelingen in ieder geval tot resultaat zullen hebben dat de exploitatielasten dezer inrichting in 1968 niet meer op de gemeente zullen drukken, waardoor voor de gemeente een voordeel zal worden verkregen van rond 54.000,— zodat te dekken blijft een bedrag van 430.000,— Op onderdeel c van de post voor onvoorziene uitgaven is geraamd 500.000,— zodat voor rente en afschrijving op andere kapitaalsuitgaven van meer dan 5.000,dan de hierboven genoemde, nog resteert een bedrag van 70.000, Met dit al zijn wij van oordeel, dat de ruimte in deze begroting niet mfeer van dien aard is, dat zij zou toelaten kapitaalswerken van minder dan 10.000,in één jaar ten laste van de gewone dienst af te schrijven. Deze wijze van afschrijving zal zich dan ook dienen te beperken tot de kapitaalsuitgaven van minder dan 5.000,voor welker afschrijving, even-

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 2