Cf Z(P 4e afd. 15 december 1967 159 MEDEWERKING BOUW CLUBHUIS M.H.C. ALLIANCE Heemstede, 6 december 1967. Aan de Raad, In uw vergadering van 29 juni j.l. stelde u om advies in onze handen het verzoek van de M.H.C. Alliance om medewerking voor de bouw van een clubhuis op het terrein van de Sportparken. Naar aanleiding van dit ver- zoek delen wij u het volgende mede. Bij brief van 17 maart 1966 heeft het bestuur van Alliance ons in kennis gesteld van het plan voor de vervanging van het in bouwvalllige staat ver- kerende clubgebouwtje op het terrein van de Heemsteedse Sportparken door een nieuw gebouw; ons werd gevraagd de finaneiële mogelijkheden te bezien om het plan te realiseren. Bij brief van 23 deeember 1966 hebben wij het bestuur als voorlopig antwoord meegedeeld dat het de gemeente in verband met de huidige financieringsbelemmeringen voorshands niet moge- lijk zal zijn financiële steun te verlenen voor de bouw van een clubhuis in de vorm van het verstrekken van een bijdrage-ineens en/of het financieren van een deel der stichtingskosten. Vervolgens heeft een delegatie van het bestuur in een onderhoud met de gemeente-secretaris gevraagd te bevorderen dat de gemeente de rente van een voor de bouw van het clubhuis te sluiten lening ad 150.000,met een looptijd van 20 jaar voor haar rekening neemt. Wij hebben gemeend dit verzoek niet te kunnen inwilligen, aangezien de gemeente tot nu toe nimmer een direct subsidie heeft gegeven in de bouw van clubhuizen, welke ge- dragslijn naar ons oordeel gehandhaafd moet worden. In zijn aan u gerichte brief van 26 mei j.l. deelt het bestuur mee dat de bouwkosten thans worden geraamd op 130.000,en dat ten behoeve van de bouw een lening moet worden gesloten van 100.000,dit bedrag kan worden geleend tegen 6 rente 's jaars en een aflossingstermijn van 20 jaar. Verwacht wordt dat de exploitatie een tekort zal opleveren dat voor het eerste jaar wordt geraamd op 5.000,en daama eik jaar 325, lager zal zijn. Verzocht wordt: a. betaling van rente en aflossing van de te sluiten lening te garanderen; b. een jaarlijkse subsidie te verlenen ter dekking van het tekort; c. de voor het gebouw benodigde grond in erfpacht te geven. De afdoening van dit verzoek is vertraagd doordat tot voor kort onzeker- heid bestond omtrent de vraag of de hockeyvereniging „Rood-Wit" al of niet naar Bloemendaal (Mariënweide) zou vertrekken; dit vertrek zou namelijk een herindeling van de velden mogelijk maken, hetgeen ook conse- quenties zou hebben voor Aliiance. Enkele weken geleden heeft „Rood-Wit" inderdaad de huur van velden op het terrein van de Sportparken opgezegd, zodat een herindeling mogelijk wordt. Hieromtrent zulien wij u birmenkort een voorstel doen toekomen. Het door Alliance te stichten clubgebouw kan thans veel dichter bij de Sportparkiaan komen dan aanvankelijk was gedacht; naast andere voor- delen betekent dit dat geen lange toegangsweg behoeft te worden aange- legd, evenmin als kostbare lange toevoerleidingen voor gas, water en elektriciteit. Het bestuur van Alliance gaat met de nieuwe situering geheel akkoord. Tegen uitgifte in erfpacht voor 50 jaren van de benodigde grond, welke is aangeduid op de voor u ter inzage gelegde tekening, bestaan naar ons oordeel geen bezwaren. De erfpachtscanon ware te bepalen op 10,— per jaar. Aan de uitgifte in erfpacht kunnen o.i. de gebruikelijke voorwaarden worden verbonden. Ook hebben wij geen overwegende bezwaren tegen het verlenen van de

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 33