149 2e afd. 15 december 1967 5. Verbetering- 48 woningen Dr. J. R. Thorbeckelaan (raads- besluit van 30 maart 1967, no. 46) 6. Uitbreiding gasbuizennet te Bennebroek (raadsbesluit van 25 mei 1967, no. 74) f 7. Uitbreiding r.k. gedeelte Algemene Begraafplaats (raadsbesluit van 27 juli 1967, no. 89) 350.000, 116.900,— 62.100,— Hoewel wij volledig begrip hebben voor de moeilijkheden, waarmede de centrale overheid in de huidige tijd te kampen heeft met betrekking tot de distributie van de beschikbare kapitaalmiddelen aan de onderscheidene gemeenten, vervult ons niettemin het duidelijk bestaand tekort aan deze middelen, waardoor de hierboven genoemde voorzieningen, waaronder zich zeer urgente bevinden, niet kunnen worden getroffen, met grote zorg. Wij willen hiema nog enkele onderdelen der begrotingen aan een nadere beschouwing onderwerpen. Gas-, Water- en Elektriciteitsbedrijven De geraamde winsten dezer bedrijven belopen: 1967 1968 Gasbedrijf Waterbedrijf Elektriciteitsbedrijf f 90.000,- f 7.000,- f 3.000,- nihil f 7.000,- f 10.000,- De begroting voor het gasbedrijf geeft, in vergelijking met die voor 1967, nog geen duidelijk beeld in welke richting de financiële uitkomsten van dit bedrijf zich na de omschakeling op aardgas zullen gaan bewegen. Het beeld dezer begroting is en zal in de naaste toekomst ook nog voor een belangrijk deel bepaald worden door de aanzienlijke investeringen voor de aanpassing van het gasdistributienet aan het toenemend aardgasver- bruik, voor de eerste fase waarvan bij raadsbesluit van 30 maart 1967 no. 42 een krediet van f 521.900,— beschikbaar werd gesteld. In totaal zal hiermede een bedrag van rond f 1.500.000,gemoeid zijn. Voor de tweede fase, de aanleg van een nieuwe hogedrukleiding ten behoeve van de gasvoorziening van het zuidelijk gedeelte der gemeente en Bennebroek, zal in het begrotingsjaar opnieuw een investering van rond f 500.000,— noodzakelijk zijn. Daarnaast zal voortgegaan moeten worden met het op- sporen en repareren van gaslekken. Verwacht kan worden dat rente en afschrijving op het daarvoor door uw raad beschikbaar te stellen krediet zullen worden gecompenseerd door een vermindering der lekverliezen. Van ongunstige invlöed op de voorliggende begroting is mede geweest de gewijzigde verdeling van de salariskosten van de technische en admini- stratieve ambtenaren over de drie bedrijven, voor welke verdeling nu be- halve het aantal geplaatste meters mede in aanmerking zijn genomen de ten Iaste der afzonderlijke bedrijven komende salarissen van het lagere technisch personeel. Dit betekent ten opzichte van het gasbedrijf in ver- gelijking met het vorig jaar een extra-belasting van rond /24.000, Uit praktische overwegingen is thans voor rente en afschrijving teza- men op de ten behoeve van de omschakeling van stadsgas op aardgas gedane investeringen een bedrag per m3 aangehouden van 2 cent. Naar mate de toeneming van het aardgasverbruik afwijkt van de daar- voor oorspronkelijk gemaakte prognose zal dit bedrag in de komende jaren verhoogd of verlaagd kunnen worden. Bij de opstelling van de begroting is, in verband met het ontbreken van gegevens voor de in 1968 door de N.V. Gasvoorziening Zuid-Kennemerland in rekening te brengen prijs voor het te leveren aardgas uitgegaan van de prijs, die voor het lopende jaar geldt. Op de nieuwe prijs zal van invloed

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 5