2e afd. 15 december 1967 149 zijn de verhoging van het tarief van de N.V. Nederlandse Gasunie met 0 3 cent per m'i Anderzijds mag worden verwacht, dat de aan de N.\ Gasvoorziening Zuid-Kennemerland te betalen bijdrage in het verlies, dat zij lijdt op de levering van stadsgas aan de in haar gebied distribuerende - gemeenten, in de loop van het begrotingsjaar door onze gemeente niet 1 j meer verschuldigd zal zijn. °P^ De begroting voor het waterbedrijf vertoonde in haar oorspronkelijke op- j zet een nadelig saldo van 30.000,In hoofdzaak kan dit worden toe- geschreven aan de te optimistische verwachtingen met betrekking tot het p(.j waterverbruik en tot het waterverlies als gevolg van lekkages, spuien, miswijzing etc. Op grond van de thans ten dienste staande gegevens kan der het waterverbruik op niet meer worden geraamd dan 960.000 m3 (vorig het jaar 1.050.000 m-'i) en het verlies door lekkages etc. op 140.000 m3 (vorig zijr jaar 100.000 m3). aai Deze ongunstige uitkomst maakte het noodzakelijk in de begroting met het een verhoging der watertarieven met vier cent per m3 ingaande 1 januari 1968 rekening te houden, waardoor deze met een batig saldo van 7.000,— sluit. Ons voorstel tot de tariefsverhoging doen wij u separaat toekomen. Spraken wij vorig jaar de verwachting uit, dat de begroting voor het opl eiektriciteitsbedrijf voor 1968 wellicht alleen sluitend te maken zou zijn door een verhoging van de tarieven voor elektriciteit, thans blijkt een eer dergelijke verhoging, voornamelijk door het gunstiger beeld dezer be- het groting ais gevolg van de toeneming van het elektricteitsverbruik, achter- eer wege te kunnen blijven. het Achter de begroting van elk der drie bedrijven zijn de bedragen genoemd vai te besteden voor de normaal te achten uitbreiding en wel voor het kos Gasbedrijf 46.000,tag Waterbedrijf 41.000, Elektriciteitsbedrijf 109.000, Voor onvoorziene uitbreidingen is in deze bedragen begrepen voor het Vol gasbedrijf 10.000,en voor het elektriciteitsbedrijf 40.000,waarvan I 20.000,voor uitbreiding van de straatverlichting. Deze bedragen zijn goi bestemd voor kleine objecten, welke in de loop van het begrotingsjaar tot gei uitvoering behoren te worden gebracht en waarvoor het nu niet nodig zal wa ziin daarvoor een krediet aan uw raad te vragen. J 196 vei Openbare Werken en In de begroting van kapitaalsontvangsten en -uitgaven zijn memorie- hie posten opgenomen voor de aanschaffing van een vuilnisauto, een bestel- auto en een motorlier. Voorstellen tot beschikbaarstelling van de hiervoor nodige kredieten zullen u binnenkort bereiken. I Heemsteedse Sportstichting gev Wij stellen ons voor u in het begrotingsjaar kredieten te vragen voor uit: de vemieuwing van de toegangshekken der sportparken aan de Sport- parklaan en van de afrastering langs die laan, voor de vernieuwing van de kassa's der Sportparken, voor de verbetering van de toilet- en wasacco- reh modatie van de jachthaven en voor de algehele vernieuwing van de steigers dg en de beschoeiing van die haven. dei In de begroting voor het badhuis is rekening gehouden met een ver- hoging der tarieven voor het gebruik van douchebaden van 25 tot 35 cent per bad.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 6