149 2e afd. 15 december 1967 Gemeente-begroting HOOFDSTUK II. Met de verhoging der salarissen van het gemeentepersoneel ingaande 1 januari 1967 met 7,3 en de compensatie van 1,5 in verband met de op 1 juli 1967 ingegane huurverhoging is bij de ramingen in de begrotingen rekening gehouden. Met betrekking tot de instelling van een sociaal voorzieningsfonds voor het personeel hebben wij een onderzoek ingesteld bij alle leden van dat personeel, die als deelnemer aan een dergelijk fonds in aanmerking zouden kunnen komen, naar hun behoefte daaraan. Ongeveer éénderde gedeelte der personeeisleden sprak zich vôör de instelling uit. Wij menen dat het in het leven roepen van een zodanig fonds sleehts dan zinvol zal kunnen zijn wanneer de overgrote meerderheid van het personeel zich daarbij aansluit. Nu hierop niet gerekend mocht worden hebben wij afgezien van het doen van een voorstel aan uw raad tot instelling van het fonds. HOOFDSTUK III. De ten laste van de gemeente blijvende kosten van de politie vertonen opnieuw een stijging ten opzichte van het vorige jaar, ditmaal met 51.000,Als voomaamste oorzaken van deze stijging kunnen worden genoemd het achterblijven van de rijksbijdrage in de politiekosten voor wat betreft de personele sector en de kosten van het nieuwe politiebureau, die een verhoging hebben ondergaan. Deze laatste verhoging is in hoofdzaak het gevolg van de op de betrekkelijke begrotingspost drukkende lasten van rente en afschrijving op het bij raadsbesluit van 24 november 1966 no. 145 verleende aanvullend krediet groot f 168.000,voor de stichtings- kosten van het bureau en van de verhoging van het rente-omslagpercen- tage. HOOFDSTUK VI. Volgno. 06.011 Het staat nog niet vast, welke bedragen de gemeente zal ontvangen op gond van de Wet uitkeringen wegen. De hiervoor thans geraamde bedra- gen zijn ontleend aan de verwachtingen dienaangaande van de provinciale waterstaat. In de staat LII zijn niet opgenomen de bij raadsbesluit van 24 november 1966 no. 141 beschikbaar gestelde kredieten voor de verbetering en de verbreding van wegen en de vernieuwing der riolering in het plan Leeuw en Hooft. Wel zijn op de betrekkelijke posten van de gewone dienst de hieruit voortvloeiende lasten van rente en afschrijving geraamd. Onderwijs De kosten per leerling voor het openbaar onderwijs bedragen: 1967 1968 gewoon lager onderwijs uitgebreid lager onderwijs f 101,93 f 182,— f 111,21 196,97 Alleen reeds de hogere kosten voor verwarming der schoolgebouwen als gevolg van de sterk gestegen prijs voor huisbrandolie, waarbij nog geen rekening is kunnen worden gehouden met de voortgezette prijsstijging na de crisis in het midden-oosten, is aan de hierboven vermelde verhoging debet voor resp. f 5,45 en 6,85. In de bedragen per leerling is, evenals vorig jaar, 3,begrepen voor administratiekosten. De besturen der bijzondere scholen hebben ons verzocht laatstgenoemd

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 7