37 4e afd. 28 maart 1968 AANKOOP EN VERPACHTING PERCEEL AAN DE GLIPPERWEG Heemstede, 21 maart 1968. Aan de Raad, De fa. W. L. van Roon heeft van de gemeente een bollenschuur en kan- toorruimte in het plan „Van Merlenlaan-Kerklaan" in paeht. Een en ander moet in verband met de realisering van dit plan binnenkort worden afgebroken. Voor de bouw van een nieuwe schuur is geen grond beschikbaar. Op de 3 ha bollengrond, welke de firma elders in pacht heeft, mag niet ge- bouwd worden. Zou geen vervangende ruimte beschikbaar komen, dan moet het bedrijf worden opgeheven; de gemeente zou dan een zeer hoge schadeloosstelling moeten betalen. Er zijn vele pogingen gedaan om tot een oplossing van dit probleem te komen. Deze is thans bereikbaar. De heer J. Captein, Herenweg 135 alhier, is namelijk bereid gevonden de woning Glipperweg 19, met bijbe- horende bollenschuur en loods en enige grond, aan de gemeente te ver- kopen. Aankoop van de schuur en de loods alléén is niet mogelijk. Behoudens uw instemming hebben wij een en ander aangekocht voor de prijs van 55.000,Gezien de oppervlakte van het perceel (496 m2) en de staat waarin de opstallen verkeren, achten wij deze prijs alleszins aanvaardbaarDe woning is vrij groot: beneden drie kamers en keuken, boven vier kamers en zolderruimte. In de schuur is centrale verwarming aanwezig. De koopsom zal in termijnen worden betaald. De fa. Van Roon wil een en ander pachten voor de wettelijk toege- stane termijn van 12 jaren, d.i. dezelfde termijn waarvoor zij thans de bollenschuur van de gemeente pacht. De pachtprijs zal overeenkomstig de normen van de pachtkamer f 2.500,per jaar bedragen (de pacht van de huidige bollenschuur van de firma bedraagt 450,per jaar). Hoewel de pachtprijs niet hoog is in verhouding tot de koopsom, is deze oplossing voor de gemeente aanmerkelijk voordeliger dan ontpach- ting van de schuur, gepaard gaande met opheffing van het bedrijf. Wij geven u in overweging tot aankoop overeenkomstig de voor u ter inzage gelegde voorlopige koopakte en tot verpachting te besluiten. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 11