39 4e afd. 28 maart 1968 lijke agglomeratieweg tot aan Zandvoort met voorrang moet worden uit- gevoerd. De schaal van de diverse kaarten laat niet toe exact de konse- kwenties van de diverse tracé's voor het grondgebied van onze gemeente te beoordelen. Wij hebben daarom deze tracé's, voorzover zij in de ge- meente zijn gelegen, op kaarten van grotere schaal aangegeven. Deze kaar- ten staan ter inzage. Het door ons ingenomen standpunt met betrekking tot het wegenstelsel het aanvaarden van de tracé's zoals deze op de grote streekplankaart staan aangegeven betekent ook dat er een directe aansluiting komt van de Herenweg op de zuidelijke agglomeratieweg. Deze aansluiting stemt overeen met het beginsel van het rondwegenstelsel voor de agglomeratie. Een belangrijk voordeel van deze aansluiting is o.m. dat het verkeer uit zuidelijke richting naar de kust op dit punt de zuidelijke agglomeratieweg kan bereiken. De plaatselijke wegen zullen hierdoor in belangrijke mate worden ontlast, hetgeen wij voor deze gemeente zeer wenselijk achten. Zoals de grote streekplankaart aangeeft, zal deze aansluiting geheel ten oosten van de Herenweg worden aangelegd; een terrein ter grootte van 8,5 ha zal voor deze aansluiting moeten worden opgeofferd, waarvan 3 ha van het wandelbos Groenendaal, 1 ha van Mariënheuvel en 4,5 ha bollengrond. Dit achten wij niet aanvaardbaar. Het is mogelijk door een geringe verschuiving van de weg in zuidelijke richting en door de aanslui- ting deels ten westen en deels ten oosten van de Herenweg aan te leggen een betere oplossing te bereiken, in welk geval Groenendaal en Mariën- heuvel gespaard kunnen blijven. Deze oplossing staat aangegeven op bij- gaande kaart. Een van de gevolgen van de zuidelijke agglomeratieweg is dat de tussen deze weg en de Kadijk gelegen grond, welke de gemeente enige jaren geleden in eigendom verwierf niet meer zal kunnen worden bebouwd. De drie weilanden behorende bij het landgoed Berkenrode en in het geldende streekplan bestemd voor bebouwing, verkrijgen thans de bestem- rriing ,,natuurbehoud". Wij hebben hiertegen geen bezwaar. Op de terreinen Kennemeroord en Kennemerduin is de bestemming voor bijzondere bebouwing aangegeven in verband met de aldaar gebouwde be- jaardentehuizen. Deze bestemming ontbreekt voor Het Overbos en eveneens voor Hertenduin, waar een nieuwe kweekschool zal worden gebouwd over- eenkomstig de met de provincie terzake bereikte overeenstemming. Deze bestemmmgen zullen naar ons oordeel alsnog aan genoemde terreinen moeten worden gegeven. Het voormalig terrein van de Amsterdamse Waterleiding, thans eigen- dom van de gemeente en gelegen onmiddellijk ten zuiden van de Rivieren- buurt aan de Leidsevaart heeft op verzoek van ons college de bestemming „ruime bebouwing" verkregen. De toelichting op het streekplan vermeldt dat dit mede is gebeurd ten behoeve van een 50 kV station van het P.E.N. Dit station is voornamelijk bestemd voor de Amsterdamse Waterleiding. Deze toelichting heeft ons zeer verbaasd, daar wij hiervan geheel onkun- dig zijn. Een der wijzigingen van het streekplan beoogde het terrein voor de zuiveringsinstallatie te bestemmen voor ,,bijzondere voorzieningen". Deze bestemming is echter gelegd op het vuilnisterrein. De gronden gelegen ten zuiden vandeVanMerlenvaartentennoordenvan de Glip (het z.g. land van Van Schie) is bestemd voor stedelijke recreatie en groenvoorziening. Tegen deze bestemmlng heeft de gemeente ookin 1964 bezwaar gemaakt. De realisering van deze bestemming moet praktisch onmogelijk worden geacht. Een bestemming voor ruime bebouwing achten wij dringend gewenst. De provincie heeft bij de behandeling van de wijzi- ging 1964 toegezegd bij de herziening van het streekplan aan de bestem- ming van deze grond aandacht te schenken. Het stelt ons teleur dat dit

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 18