34 4e afd. 28 maart 1968 RECONSTRUCTIE GEDEELTE ZANDVOORTSELAAN C.A. Heemstede, 13 maart 1968. Aan de Raad, Bij de raadsstukken hebben wij een plan voor u ter inzage gelegd voor de reconstructie van het gedeelte van de Zandvoortselaan tussen de Ama- ryllislaan en de Leidsevaartweg en de doortrekking van de Asterkade tot de Zandvoortselaan. Het werk bestaat in hoofdzaak uit: 1. het vervangen van de bestaande klinkerverharding door een fundering van zandgrindasfalt, een tussenlaag van open asfaltbeton en een dek- laag van fijn dicht asfaltbeton; de rijbaanbreedte zal tenminste 11 m worden, terwijl waar mogelijk aan weerzijden van de rijbaan een parkeerstrook ter breedte van 2 m zal worden aangelegd; 2. het maken van een opstelruimte ter hoogte van de kruising Zand- voorter Allee/Jacques Perklaan en twee vluchtheuvels voor overste- kende voetgangers; 3. het wijzigen van de aansluiting van de Zandvoorter Allee; 4. het vergroten van de opstelruimte ter plaatse van de Zandvoortsebrug na verbreding van deze brug met 4.85 m aan de zuidzijde en 5.70 m aan de noordzijde; 5. het leggen van nieuwe riolen; de thans aanwezige riolering dateert uit de periode van 1918 tot 1928 en verkeert in zodanige staat dat het niet verantwoord is deze bij de vernieuwing van de weg te laten liggen; 6. het doortrekken van de Asterkade naar de Zandvoortselaan (deze doortrekking is opgenomen in het bestemmingsplan Zandvoortselaanj Asterkade, vastgesteld bij uw besluit van 23 april 1959, nr. 56) 7. het maken van riolering in het nieuwe gedeelte van de Asterkade; 8. het aanbrengen van een gewapend-betonbeschoeiing langs de oostzijde van de Leidsevaart; 9. het maken van een rioolzinker in de Leidsevaart, waardoor het riool- stelsel ten westen van de Leidsevaart, dat thans nog op deze vaart loost, kan worden aangesloten op het met de zuiveringsinstallatie verbonden stelsel; 10. het maken van een vijzelgemaal ten noorden van de Zandvoortselaan voor het oppompen van het rioolwater uit de wijk ten westen van de Leidsevaart; 11. het rooien van enige bomen en het aanleggen van plantsoenen; 12. het plaatsen van een portaal aan de westzijde van de Zandvoortsebrug voor het bevestigen van lichtbakken van de verkeerslichteninstallatie. De beschikbare ruimte laat niet toe dat afzonderlijke rijwielpaden wor- den aangelegd. Evenals b.v. op de Lanckhorstlaan het geval is, zullen de fietsers en bromfietsers dus de rijbaan moeten volgen. De kosten van het werk worden blijkens de mede voor u ter inzage gelegde begroting geraamd op 1.049.000,—. Hiervan dient 25.500,— ten laste van het gasbedrijf te komen, 29.000,ten laste van het water- bedrijf en 16.000,ten laste van het elektriciteitsbedrijf. Voorts komt een bedrag van 105.000,voor rekening van het grondbedrijf, zijnde de

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 3