36 4e afd. 28 maart 1968 VOORZIENINGEN T.B.V. HET OPEN ZWEMBAD Heemstede, 21 maart 1968. Aan de Raad, Het bestuur van de Heemsteedse Sportstichting heeft ons medewerking gevraagd voor het treffen van de volgende voorzieningen aan het com- plex van het open zwembad: 1. het aanbrengen van verwarming en ventilatie in de hoofdkassa-ruimte en de E.H.B.O.-kamer; 2. het inrichten van de E.H.B.O.-kamer; 3. het plaatsen van een wand aan de zuid-westzijde van het diepe bassin. Ter toelichting delen wij u het volgende mede. Ad 1. Als gevolg van het ontbreken van een verwarmings- en een ven- tielatiemogelijkheid zijn de muren in de kassa-ruimte door vocht groen uitgeslagen en wordt de inventaris aangetast. Verder is de muffe lucht welke er hangt, zeer hinderlijk voor het personeel dat er verscheidene maanden per jaar de gehele dag moet verblijven. Tot nu toe heeft men zich op kille dagen in het voor- en naseizoen be- holpen met oliekacheltjes. Ook in de E.H.B.O.-kamer, welke 's winters door de chef-badmeester als kantoorruimte wordt gebruikt, ontbreekt behalve een verwar- ming ook ventilatiemogelijkheid, zodat de temperatuur op warme dagen veel te hoog is voor een E.H.B.O.-ruimte. Ad 2. In deze ruimte ontbreken verder een behandeltafel en een medicijn- kastje met inhoud. Ad 3. De perrons van het diepe bassin liggen ongeveer twee meter ho- ger dan het overige gedeelte van het bad. Mede als gevolg hiervan wordt elk jaar veel hinder ondervonden van het inwaaien van zand en vuil in het diepe bassin. Verder kunnen de gebruikers van het bad de perrons rond het diepe bassin veelal minder goed gebruiken door de wind welke op de mees- te dagen uit (zuid)westelijke richting waait. Men schoolt daarom vaak samen tegen de muur van het restaurant. Beide bezwaren kunnen worden ondervangen door het plaatsen van een wand, bestaande uit houten panelen ter hoogte van 70 cm met daarboven veiligheidsglas-panelen, hoog 130 cm, aan de bovenzijde van het talud ter weerszijden van het badmeestershuisje. De nodige werkzaamheden kunnen door personeel van de sportstichting worden uitgevoerd. Met de genoemde voorzieningen zijn volgens de voor u ter inzage gelegde begroting de volgende bedragen gemoeid: 2.190,voor verwarming en ventilatie in kassa en E.H.B.O.-ka- mer, 775,voor het inrichten van deze kamer en 4.900,voor het plaatsen van de sub 3 bedoelde wand. Wij stellen u derhalve voor ons een krediet ad 7.865,te ver- lenen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 9