48 4e afd, 25 april 1968 VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN ASTEKKADE" .ZANDVOOBTSELAAN- De Raad der gemeente Heemstede; overwegende dat van 1 februari j.l. af gedurende een maand ter ge- meentesecretarie voor een ieder ter inzage heeft gelegen het ontwerp van een bestemmingsplan voor terreinen aan de noordzijde van het gedeelte van de Zandvoortselaan tussen de Orchideeënlaan en de Leidsevaart (het ontwerp-plan „Zandvoortselaan-Asterkade") dat binnen de daarvoor gestelde termijn een bezwaarschrift tegen het ontwerp-plan is ingediend door ir. J. W. Easton, Asterkade 35, alhier, en 26 anderen, van wie er twee naderhand hun bezwaren hebben ingetrokken; dat de reclamanten, van wie er velen op vrij grote afstand van het bij het ontwerp betrokken gebied wonen, bezwaar hebben tegen de geprojec- teerde hoogbouw en tegen de doortrekking van de Zandvoortselaan tot de Asterkade; dat hij (de Raad) begrip heeft voor deze bezwaren; dat deze bezwaren zich in feite evenwel richten tegen het vigerende be- stemmingsplan, vastgesteld bij raadsbesluit van 23 april 1959, nr. 56, goedgekeurd door gedeputeerde staten bij besluit van 23 maart 1960, nr. 152, in welk plan eveneens hoogbouw is opgenomen, evenals de doortrek- king van de Asterkade tot de Zandvoortselaan dat de in het ontwerp-plan opgenomen hoogbouw weinig hoger zal zijn dan die volgens het vigerende bestemmingsplan; dat door de verhoging geen persoonlijke belangen worden geschaad; dat, ingeval geen bestemmingsplan wordt vastgesteld overeenkomstig het ontwerp, de eigenaar van het betrokken terrein aanspraak heeft op het verlenen van een bouwvergunning ter realisering van het vigerende bestemmingsplan dat de situering van het flatgebouw aan de Zandvoortselaan aanmerke- lijk gunstiger is dan die van het hoek-flatgebouw hetwelk in het vigerende plan is geprojecteerd op korte afstand van het kruispunt van de Zand- voortselaan en de Asterkade; dat derhalve niet voldoende aanleiding bestaat aan de bezwaren van de reclamanten tegemoet te komen; dat de Provinciale Planologische Commissie en de Eerstaanwezend In- genieur der Genie zich met het ontwerp-plan hebben verenigd; gelet op de artikelen 22 tot en met 25 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening; BESLUIT: 1. naax aanleiding van de door ir. J. W. Easton, voornoemd, en 24 anderen ingediende bezwaren geen wijziging te brengen in het ontwerp-plan „Zandvoortselaan-Asterkade" 2. vast te stellen het bestemmingsplan „Zandvoortselaan-Asterkade" over- eenkomstig de bij dit besluit behorende tekening nr. 4.42B.3 en bijbe- horende voorschriften en toelichting. Heemstede, 25 april 1968. De Raad voornoemd, De sec aris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 51