TOELICHTING BIJ HET BESTEMMINGSPLAN „Z AND V OORTSEL A AN - ASTERKADE". Voor het terrein gelegen aan de noordzijde van de Zandvoortselaan tus- sen de Orchideeënlaan en de Leidsevaart werd bij raadsbesluit van 23 april 1959, nr. 56, goedgekeurd door gedeputeerde staten bij besluit van 23 maart 1960, nr. 152, een herziening van het uitbreidingsplan vastgesteld, krach- tens welke op dit terrein o.m. gebouwd konden worden een hoek-flat- gebouw, bestaande uit zes woonlagen, een aantal meergezinshuizen (drie woonlagen), autoboxen en een benzinestation. Op de begane grond van het hoek-flatgebouw waren winkels, restaurant, showroom of ruimten met een soortgelijke bestemming gedacht. Alleen het geprojecteerde benzinestation is gesticht; voor het overige is het plan niet gerealiseerd. De voor bebouwing bestemde gronden in het plan zijn vrijwel geheel eigendom van Smit's Bouwbedrijf n.v. te Beverwijk. Deze vennootschap heeft verzocht het bestemmingsplan zodanig te wijzigen dat aan de Zandvoortselaan een flatgebouw, bestaande uit een begane- grond-bouwlaag (te bestemmen voor kantoren, bedrijfsruimten, showroom e.d.), een onderbouw (alleen aan de achterzijde, bestaande uit bergruimten) en acht woonlagen kan worden gebouwd en aan de doorgetrokken Aster- kade een flatgebouw, bestaande uit begane-grondbouwlaag (garages en bergruimten) en vier woonlagen; op het achterterrein zijn garageboxen gedacht. Het aantal te stichten woningen bedraagt 68 en het aantal garages onge- veer 40. Het door Smit's Bouwbedrijf ingediende plan is alleszins aanvaardbaar. Wijziging van het bestemmingsplan is derhalve gewenst. De provinciale Planologische Commissie en de Eerstaanwezend Inge- nieur der Genie te Amsterdam hebben tegen deze wijziging, vervat in teke- ning nr. 4.42B.3, geen bezwaren. Behoort bij raadsbesluit van 25 april 1968, nr. 48. irzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 53