109 4e afd. 26 september 1968 COMMISSIE VOOK DE BEKOEPSCHRIFTEN Heemstede, 28 augnstus 1968. Aan de Raad, Onder meer bij de behandeling van de begroting- voor 1968 hebben enkele leden van Uw Raad te kennen gegeven dat het naar hun oordeel gewenst is een commissie voor de beroepschriften in te stellen. Naar onze mening bestond daaraan toen geen behoefte. Naar aanleiding van de mededeling van Gedeputeerde Staten dezer provincie dat de Commissaris der Koningin niet bereid is op te treden als beroepsinstantie terzake van besluiten van de burgemeester waarbij (o.a.) een toestemming om gelegenheid te geven tot dansen, is geweigerd, hebben wij ons nader over deze zaak beraden. Wij zijn daarbij tot de slotsom ge- komen dat het minder gewenst is in dergelijke gevallen beroep open te stellen op Uw Raad in zijn geheei. Als enige reële mogelijkheid blijft dan over een commissie uit Uw Raad in beroep te laten beslissen. Indien U zich met het instellen van een commissie voor de beroepschrif- ten kunt verenigen, verdient het naar onze mening aanbeveling deze commissie te belasten met de beslissing op alle beroepschriften welke ingevolge enig wettelijk voorschrift, een verordening van Uw Raad daar- onder begiepen, bij U kunnen worden ingediend. Artikel 63 (nieuw) van de Gemeentewet opent hiertoe voor zoveel nodig de mogelijkheid. Wij stellen U voor de commissie te doen bestaan uit vijf leden, inclusief de voorzitter, die allen door U uit Uw midden worden benoemd. Door Uw Raad ware te bepalen wie der leden voorzitter en wie plaatsvervangend voorzitter zal zijn. Aangezien de vergaderingen van Uw Raad waarin beroepschriften worden behandeld openbaar zijn, achten wij het gewenst voor te schrijven dat ook de commissievergaderingen openbaar zijn, behoudens de uitzon- deringen welke gelden voor de openbaarheid van raadsvergaderingen. Degene die beroep heeft ingesteld, dient o.i. de gelegenheid te krijgen zijn beroep in een commissievergadering toe te lichten; desgewenst kan hij zich daarbij doen vertegenwoordigen of doen bijstaan door een raadsman. Een en ander is geregeld in de Verordening, regelende de bevoegdheid, samenstelling en werkwijze van de commissie voor de beroepschriften, welke is opgenomen in bijgevoegd ontwerp-besluit. Wij geven U in overweging dit ontwerp te bekrachtigen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 19