109 4e afd. 26 september 1968 COMMISSIE VOOR DE BEROEPSCHRIFTEN De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 28 augustus BESLUIT: In te stellen een Commissie voor de beroepschriften en voor deze commissie vast te stellen de voigende verordening. VERORDENING, regelende de bevoegdheid, samenstelling en werkwijze van de commissie voor de beroepschriften. Artikel 1. In de gevallen waarin op grond van enig wettelijk voorschrift, een gemeentelijke verordening daaronder begrepen, bij de gemeenteraad beroep is ingesteld tegen een besluit van burgemeester en wethouders of een besluit van de burgemeester, wordt op dit beroep beslist door de commissie voor de beroepschriften, hierna genoemd ,,de commissie". Artikel 2. De commissie bestaat uit vijf leden, door de gemeenteraad uit zijn midden benoemd, met dien verstande dat leden van het college van burge- meester en wethouders niet voor benoeming in aanmerking komen. De gemeenteraad bepaalt welk lid voorzitter en welk lid plaatsvervan- gend voorzitter der commissie zal zijn. De gemeenteraad benoemt uit zijn midden tevens een eerste en een tweede plaatsvervangend lid. De gemeentesecretaris en bij diens afwezigheid of ontstentenis de waarnemend gemeentesecretaris treedt op als secretaris der commissie. Artikel 3. De leden en plaatsvervangende leden der commissie die ophouden lid van de gemeenteraad te zijn of die benoemd worden tot wethouder, houden daarmede op lid, c.q. piaatsvervangend lid van de commissie te zijn. De leden en plaatsvervangende leden kunnen te allen tijde hun ontslag nemen. Zij dienen dit schriftelijk in bij de gemeenteraad. Zij die ontslag hebben genomen, blijven hun functie waarnemen totdat in hun opvolging Is voorzien. Artikel 4. De burgemeester stelde de voorzitter onmiddellijk in kennis van een inge- steld beroep en doet hem zo spoedig mogelijk de voor de behandeling van het beroep nodige stukken toekomen. De voorzitter draagt zorg dat de voor behandeling van een ingesteld beroep nodige stukken voor zoveel nodig tijdig ter kennis komen van de leden der eommissie. Artikel 5. De vergaderingen van de commissie worden belegd door de voorzitter, die voor de oproeping van de overige leden zorg draagt met mededeling van de agenda. Bij afwezigheid van een of twee leden roept de voorzitter het eerste plaatsvervangend lid, c.q. beide plaatsvervangende leden op. De voorzitter belegt een vergadering binnen 14 dagen nadat hij in kennis is gesteld van een ingesteld beroep, als bedoeld in artikel 1. De vergadering wordt alsdan ten hoogste 10 dagen daama gehouden.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 20