110 2e afd. 26 september 1968 ADMINISTRATIE GAS-, WATER- EN ELEKTRICITEITSBEDRIJVEN 3 Heemstede, 18 september 1968. Aan de Raad, De Vereniglng van Nederlandse Gemeenten verricht reeds gedurende enige tijd studies op het terrein van de automatisering van de administra- ties van gemeenten en gemeentelijke bedrijven. Door deze Vereniging inge- stelde commissies besteedden aandacht aan die onderdelen van deze admi- nistraties welke het eerst voor automatisering in aanmerking komen. Het rapport inzake de automatisering van de verbruikers- en incasso-admini- stratie der openbare nutsbedrijven is gereed. Op ons verzoek heeft het Centraal Adviesbureau voor Organisatie, Docu- mentatie, Registratuur en Personeelbeheer van de Vereniging van Neder- landse Gemeenten advies uitgebracht over de automatisering van de ver- bruikers- en incasso-administratie der gas-, water- en elektriciteitsbedrijven van deze gemeente. Genoemd bureau adviseert te dezer zake gebruik te maken van de moge- lijkheid tot dienstverlening door de Gemeentelijke Dienst voor het Beta- lingsverkeer te Haarlem. In samenwerking tussen het bureau en genoemde dienst zal haar programma voor de verbruikers- en incasso-administratie zo nodig worden aangepast aan de toekomstige ontwikkelingen en de algemeen geldende eisen van gemeenten, die eventueel door haar zullen worden be- diend. Onder toekomstige ontwikkelingen verstaat het bureau o.m. de incasso volgens vaste bedragen op basis van een rekening-courantverhouding met de afnemers. Wij menen, dat het aanbeveling verdient het advies van het bureau te volgen en de eerdergenoemde administraties door de Gemeentelijke Dienst voor het Betalingsverkeer te Haarlem te doen verzorgen. Door deze dienst worden ook de nota's voor gas-, water- en elektriciteits- leveringen door de gemeente Haarlem vervaardigd. Het bestaande program- ma kan met enkele kleine wijzigingen ook voor onze bedrijven gebruikt worden. De reserve-capaciteit is voldoende, zodat bij overgang naar deze computer geen moeilijkheden zullen optreden. Het ligt in de bedoeling om de verbruikersadministratie met ingang van 1 januari 1969 door de Gemeentelijke Dienst voor het Betalingsverkeer te doen verwerken. Op die datum zal de Belasting op de Toegevoegde Waarde (B.T.W.) wor- den ingevoerd. Alsdan zal de verschuldigde B.T.W. op alle nota's van de bedrijven moeten worden vermeld. De thans bij de bedrijven in gebruik zijn- de boekhoudmachine biedt daarvoor geen mogelijkheid. Door de uitbesteding van de verbruikersadministratie en de integratie van de meteradministratie in het programma van de computer zal het werk van drie leden van het administratiepersoneel van de bedrijven en van twee meteropnemers-geldophalers in de nabije toekomst komen te vervallen. Twee van deze vijf personeelsleden zullen binnenkort de dienst met pen- sioen gaan verlaten, zodat t.z.t. drie leden van het personeel zullen dienen

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 23