111 4e afd. 26 september 1968 AANSCHAFFING MOBILOFOONS E.D. VOOB DE BRANDWEER Aan de Raad, Overeenkomstig ons voorstel van 13 maart j.l., nr. 35, stelde u in uw vergadering- van 28 maart d.o.v. een krediet van 106.000,beschikbaar voor de aanschaffing van een autoladder c.a. voor de brandweer. Zoals wij in dat voorstel hebben vermeld was in het krediet een post begrepen voor een in deze autoladder aan te brengen mobilofooninstallatie, door middel waarvan verbinding kan worden onderhouden met de centrale post in het politiebureau. Wij achten het gewenst dat ook de beide andere voertuigen van de brandweer worden voorzien van een mobilofoon. Ter toelichting merken wij het volgende op. Thans wordt het contact tussen een uitgerukte brandweerploeg en de centrale post zoveel mogelijk onderhouden door een politie-auto met mobi- lofoon), welke daartoe tegelijk met de brandweer naar de plaats van de brand moet rijden. Dit kan echter zoals u duidelijk zal zijn niet altijd. Als hiervoor geen politie-auto beschikbaar is, moet men om geen risico te nemen na een niet geheel duidelijke brandmelding soms alle brand- weervoertuigen laten uitrukken, terwijl ter plaatse van de brand (of ver- meende brand) geconstateerd wordt dat met het kleinste voertuig volstaaan had kunnen worden. Het is verder wenselijk ten behoeve van de optredende bevelvoerder een portofoon aan te schaffen. De kosten van een en ander worden geraamd op 8.900,Dit bedrag kan geheel worden bestreden uit bovengenoemd krediet. Het is namelijk mogelijk gebleken een autoladder aan te schaffen welke ruim 8.800, goedkoper is dan die welke eerst is aangeboden en die toch naar het oordeel van de Brandweerinspectie en andere deskundigen voldoet aan alle eisen welke in deze gemeente moeten worden gesteld. Het geringe verschil tussen beide bedragen kan worden betaald uit de post voor „onvoorzien" welke in de desbetreffende begroting was opgenomen. Wij stellen u derhalve voor te besluiten tot aanschaffing van twee mobilofoons en een portofoon ten laste van het bij uw besluit van 28 maart j.l., nr. 35, gevoteerde krediet. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. augustus j.l. BESLUIT: tot aanschaffing van twee mobilofoons en een portofoon ten behoeve van de brandweer en de kosten hiervan te brengen ten laste van het bij zijn besluit van 28 maart 1968, nr. 35, verleende krediet ad. 106.000, Heemstede, 28 augustus 1968. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. Heemstede, 26 september 1968. De Raad voornoemd, De_voprzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 27