112 4e afd. 26 september 1968 BOUW BRANDWEERGARAGE MET VIER BOVENWONINGEN Heemstede, 11 september 1968. Aan de Rciad, Zoals U bekend is voldoet de brandweergarage aan het Wipperplein al sedert verscheidene jaren niet aan de eisen welke aan een dergelijke ga- rage moeten worden gesteld; ook is zij aanzienlijk te klein. Reeds op 25 juni 1959 stelde U een krediet beschikbaar voor de verbou- wing en uitbreiding van deze garage. Het daaraan ten grondslag liggende plan bleek evenwel bij de uitwerking door constructiemoeilijkheden niet uitvoerbaar te zijn. Wij hebben daama opdracht gegeven een geheel nieuwe brandweergarage te ontwerpen. Het naar aanleiding van deze opdracht door architect Stevens alhier opgemaakte plan ligt met een begroting van kosten voor U ter inzage. Het gebouw kan worden gesticht aan de zuidzijde van de verbindings- weg welke in het bestemmingsplan „Terreinen Openbare Werken, Ge- meentebedrijven e.o." (vastgesteld bij Uw besluit van 30 mei j.l. nr. 59) is geprojecteerd tussen de Nijverheidsweg en de Heemsteedse Dreef. Voor het bouwrijp maken van de benodigde grond, welke eigendom is van do gemeente, zullen wij U afzonderlijke voorstellen doen toekomen. Uitgaande van de exploitatie-opzet bij genoemd bestemmingsplan, menen wij dat aan de brandweergarage c.a. een grondprijs van 50,per m® of in totaal f 82.500,moet worden toegerekend. De eigenlijke garage zal ruimte bieden voor vier brandweervoertuigen. Verder zal het gebouw o.m. bevatten een wasruimte, een instmctielokaa', een kaderlokaal, dat kan dienen als kantoormimte en tevens voor be- sprekingen, diverse bergruimten en vier bovenwoningen, welke o.m. be- stemd zullen zijn voor chauffeurs van de brandweervoertuigen. De kosten van bouw en inrichting worden thans geraamd op f 641.500, Toekomstige prijsverhogingen als gevolg van loonstijging en van de in- voering van het B.T.W.-stelsel voor de omzetbelasting zijn niet in de begroting verwerkt; omtrent deze verhogingen kan thans nog niets met zekerheid worden gezegd, mede doordat in het geheel niet bekend is wanneer financieringsmiddelen beschikbaar zullen zijn voor de uitvoering van het plan. Te zijner tijd zal dan ook verhoging van het krediet nood- eakelijk zijn. Wij stellen U voor ons door bekrachtiging van bijgevoegd ontwerp- besluit voor de bouw van een brandweergarage met vier bovenwoningen een krediet ad 724.000,beschikbaar te stellen. Wij merken hierbij op dat in de gemeentebegroting tegenover de raming tot dit bedrag, waarin de grondkosten zijn begrepen, in ontvangst op hoofdstuk VI (Openbare Werken) een bedrag ad 82.500,dient te worden geraamd; op dit hoofdstuk kunnen dan t.z.t. de volle kosten van bouwrijp maken worden geraamd. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kmitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 29