4e afd. 26 september 1968 1 13 VOORBEREIDING DEMPING GEDEELTE BLEKERSVAART Heemstede, 11 september 1968 Aan de Raad, Overeenkomstig ons voorstel van 24 juni 1965, nr. 121, besloot U op 26 augnstus d.o.v. in beginsel akkoord te gaan met demping van de Blekers- vaart; U machtigde daarbij ons college een plan tot demping te doen ontwerpen. In het kader van de voorbereiding van een dempingsplan is aan Dijk- graaf en Hoogheemraden van Rijnland gevraagd welke voorwaarden door hun college zullen worden verbonden aan een vergunning voor demping. Hierop is o.m. geantwoord dat een gespecialiseerd onderzoek zal moeten aantonen dat de demping van de Blekersvaart, welke fungeert als een open drain voor de wijde omgeving, geen nadelige hydrologische gevolgen zal hebben. Een dergelijk onderzoek, dat uiteraard in opdracht van de gemeente inoet woraen verricht, eist gedurende tenminste een jaar regelmatige waarnemingen van de grondwaterstand; daartoe moeten ongeveer 16 peilbuizen in de giond worden gebracht. De aan dit onderzoek verbonden kosten worden blijkens de voor U ter inzage gelegde begroting geraamd op f 7.000,—. Wij stellen U voor ons een krediet tot dit bedrag te verlenen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 11 september j-1-; BESLUIT: a. ten behoeve van de voorbereiding van een plan voor demping van een gedeelte van de Blekersvaart een krediet van 7.000,beschikbaar te stellen; b. het sub a genoemde bedrag te doen afschrijven in twee jaren. Heemstede, 26 september 1968. De Raad voomoemd, _aris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 31