114 2e afd. 26 september 1968 VERBETEBING EN BIJZONDEB ONDEBHOUD VAN 69 WONING- WETWONINGEN HAEMSTEDEPLEIN E.O. VAN DE WONINGBOUWVEBENIGING „DE HAEMSTEDE". Heemstede, 11 september 1968 Aan de Raad, Bij Uw besluit van 30 november 1962 no. 147 werd aan de Woningbouw- vereniging ,,De Haemstede" alhier een voorschot verleend van 174.700, voor het aanbrengen van verbeteringen in het complex van 69 woning- wetwoningen aan het Haemstedeplein e.o. (complex I) en werd tevens be- sloten hiervoor uit 's rijks kas een voorschot aan te vragen. Dit verbeteringsplan bleek, na overleg met de Provinciale Directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnljverheid, niet voor uitvoering vatbaar. In verband met de eisen welke aan renovatieplannen worden gesteld moest een geheel nieuwe opzet worden gemaakt waarbij bovendien bleek, dat het verleende krediet volkomen ontoereikend was. Het Bestuur van ,,De Haemstede" heeft thans een nieuw plan inge- diend tot verbetering van en het uitvoeren van diverse onderhoudswerk- zaamheden aan voornoemd complex en verzocht hieraan medewerking te verlenen en een rijksvoorschot hiervoor aan te vragen. Bij het verzoek is o.a. overgelegd een gespecificeerde begroting, waarin de kosten zijn onderverdeeld in: normaal onderhoud, bijzonder onderhoud en verbeteringen. Behalve verschillende kleine en incidentele onderhouds- werkzaamheden omvat het plan in hoofdzaak de vervanging van de ver- sleten houten schuren door gemetselde schuren, de gedeeltelijke vemieu- wing van de buitenriolering, de vemieuwing van een aantal schoorstenen buitendaks, de verbetering van de keuken- en gajigvloer met W.C., de vemieuwing en verbetering van de keukeninrichting, het aanbrengen van plafonds, het vemieuwen van een aantal voordeuren, verbetering van de lichtkozijnen in de achterkamer en het bijkomende behang-, saus- en Bchilderwerk, alsmede voor een aantal woningen, waar dit de laatste jaren nog niet is geschied, de vemieuwing van de pannenbedekking, revisie van de elektrische installatie en het aanbrengen van een douche- gelegenheid met vaste wastafel. Na het uitvoeren van deze werkzaamheden zal het complex weer in een goede staat van onderhoud verkeren, terwijl voorts een zeer belangrijke stijging van het woongerief zal zijn verkregen. Een afschrijvingstermijn van 25 jaar en een verlei/mg van de lopende annuïteiten tot 25 jaar wordt voor deze woningen dan ook alleszins verantwoord geacht. Het plan is door ons voorgelegd aan de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde- ning. De bewindsman heeft zich blijkens diens mede bij de stukken ter inzage gelegde brief van 27 augustus 1968 bereid verklaard in principe financiële medewerking te verlenen aan de totstandkoming van de voor- gestelde voorzieningen en voor een deel der kosten n.l. f 504.718,69 een 6%% rentedragende lening uit 's rijks kas te verstrekken. De kosten, aanvankelijk geraamd op f 538.852,56, zijn tengevolge van diverse correcties en wijzigingen door het Ministerie in overleg met de betrokken architect, nader geraamd op f 528.066, 83, welke kosten zijn onderverdeld als volgt: normaai onderhoud 6.348,14 buitengewoon onderhoud en opheffing gebreken 360.677,87 verbeteringen 161.040,82 De financiering is gedacht als volgt: De kosten van de als normaal onderhoud aan te merken werkzaamheden zullen ten laste van het onderhoudsfonds worden gebracht.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 33