102 4e afd. 26 september 1968 AANSCHAFFINGEN EN VOOKZIENINGEN GERRIT BARGERSCHOOL Heemstede, 11 september 1968 Aan de Raad, Het bestuur van de Vereniging Bijzondere Protestantse Scholen alhier, heeft op 8 juli j.l. een aanvraag ingediend om ingevolge artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden te mogen ontvangen voor het doen van aanschaffingen en het treffen van voorzieningen ten behoeve van de Gerrit Bargerschool. De aanvraag betreft: a. aanschaffing van leerboeken in verband met de invoering van een nieuwe wiskundemethode; b. aanschaffing van meubilair voor de lerarenkamer wegens uitbreiding van het lerarenkorps c. het aanbrengen van een magazijnruimte op de zolderverdieping voor het onderbrengen van de boeken van het boekenfonds; d. aanschaffing van meubilair en leer- en hulpmiddelen voor het vak han- denarbeid; e. het aanbrengen van een oproepinstallatie voor o.m. muziekonderwijs en radiolessen. Voorzoveel betreft de onder a tot en met d genoemde aanschaffingen en voorzieningen menen wij dat het bestuur terecht een beroep op de toepas- sing van genoemd wetsartikel heeft gedaan. Het aanbrengen van een oproepinstallatie voor muziekonderwijs en radiolessen loopt vooruit op de rijksnormen, welke binnenkort voor de inrichting van mavo-scholen zullen verschijnen en kan niet als direct noodzakelijk worden beschouwd. In afwachting van het verschijnen van bedoelde normen zijn wij dan ook van oordeel dat inwilliging van dit gedeelte van de aanvraag thans een overschrijding van de normale eisen betekent. Wij stellen U derhalve voor de gevraagde medewerking voor het sub e vermelde te weigeren en de aanvraag voor de overige aanschaffingen en voorzieningen in te willigen, een en ander conform bijgevoegd ontwerp- besluit. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 3