116 2e afd. 26 september 1968 SLOPEN GEBOUWEN GASFABRIEK Heemstede, 18 september 1968. Aan de Raad, Ten behoeve van de bouw van de brandweergarage en de aanleg van de verbindingsweg tussen de Heemsteedse Dreef en de Nijverheidsweg is het noodzakelijk, dat een gedeelte van de gebouwen van de voormalige gasfabriek wordt gesloopt. De werkzaamheden zullen bestaan uit het siopen van de kolenopslag- plaats, welke geheel van gewapend beton is vervaardigd en de stokerij met de nog aanwezige funderingen van de ovens. Tevens dient het terrein geheel puinvrij te worden gemaakt en de aanwezige betonpoeren van de voormalige kolentransportkraan te worden verwijderd. Onafhankelijk van het feit of de bouw van de brandweergarage op korte termijn zal kunnen worden gerealiseerd, is het niettemin zeer ge- wenst spoedig tot deze sloop over te gaan, mede met het oog op het minder fraaie aanzien, hetwelk de te slopen gebouwen bieden. Aan twee bedrijven is een prijsopgaaf gevraagd voor de uitvoering van de sloopwerkzaamheden. De laagste inschrijving beloopt een bedrag van 59.754,deze is afkomstig van de Heemsteedse aannemer van sloop- werken de heer J. C. van den Brink. Wij stellen U voor ermede akkoord te gaan, dat wij het werk voor g-enoem.de prijs aan de heer Van den Brink opdragen. De bijkomende voorzieningen, zoals het plaatsen van enkele afscheidin- gen, welke zullen moeten worden getroffen, alsmede de kosten van open- bare werken zullen, rekening houdende met onvoorziene uitgaven, een bedrag vergen van ongeveer 5.246,In totaal is dus een krediet van 65000,nodig. Wij stellen U voor dit krediet beschikbaar te stellen. Behalve deze kosten zullen in deze omgeving nog andere kosten moeten worden gemaakt om de bouw van zowel de brandweergarage als van andere gebouwen te kunnen realiseren, zoals voor de aanleg van de ver- bindingsweg, het dempen van de haven enz. Het is daarom administratief het meest eenvoudig al deze kosten te verantwoorden op een in te steiien post op Hoofdstuk VI van de kapitaal- dienst der gemeentebegroting en in ontvangst op dit hoofdstuk t.z.t. te verantwoorden de opbrengst van de uitgifte van grond voor de diverse gebouwen. Het is uiteraard de bedoeling, dat na het verkrijgen van een bestemming van alle bouwgrond geen saldo terzake zal overblijven. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 41