144 2e afd. 13 deeember 1968 Het in de begroting voor het waterbedrijf geraamde lekverlies diende op grond van het werkelijk verlies in 1967 andermaal een verhoging te onder- gaan. Op ons verzoek wordt door Gemeentewaterleidingen Amsterdam thans een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid van een foute registra- tie van de aan het waterbedrijf geleverde hoeveelheid water. Het laat zich aanzien, dat in het komende jaar aan Uw raad nog een krediet zal dienen te worden gevraagd voor de aanleg van een watertransportleiding ten be- hoeve van de watervoorziening in het bestemmingsplan van Merlenlaan- Kerklaati. Naast de volgens de achter de begroting voor het eiektriciteits- bedrijf opgenomen toelichting verwachte kapitaalsuitgaven voor het ver- wisselen vazi twee transformatoren met hoge verliezen zal nog een bedrag nodig zijn voor de verzwaring van de laagspanningskabel, welke de aange- slotenen in het ,,Grotstuk" van elektrische stroom voorziet. Voor de normaal te achten uitbreidingen is in de begrotingen voor het gas-, het water- en het elektriciteitsbedrijf reeds rekening gehouden met uitgaven tot resp. f 47.000, f 41.000,en f 131.000,Voor onvoorziene uitbreidingen is in deze bijdragen begrepen voor het gasbedrijf f 10 000 en voor het elektriciteitsbedrijf f 40.000,—, waarvan f 20.000,— voor de uit- breiding van de straatverlichting. Laatstgenoemde bedragen zijn bestemd voor kleine objecten, welke in de loop van het begrotingsjaar behoren te worden uitgevoerd en waarvoor het nu niet nodig zal zijn daarvoor een krediet aan Uw college te vragen. Openbare Werken In de begroting van kapitaalsontvangsten en -uitgaven voor dit bedrijf zijn memorieposten opgenomen voor: a. de aanschaffing van een nieuwe aanhangwagen voor het vervoer van de trilwals, rioolreinigingsapparatuur, grafzerken en andere zware voor- werpen, ter vervanging van de thans in gebruik zijnde aanhangwagen. b. de bouw van een kantoor-, schaft-, was- en kleedruimte op het terrein van de gemeentereiniging. c. de aanschaffing van een slijpmachine voor het slijpen van grasnaai- machines. In de loop van het jaar zullen U voorstellen worden gedaan tot beschik- baarstelling van de hiervoor nodige kredieten. Heemsteedse Sportstichting Ten einde ons een oordeel te kunnen vormen omtrent de noodzaak tot instandhouding van het badhuis stellen wij ons voor onder de bezoekers daarvan een eenvoudige enquête in te stellen. Gemeente-begroting Onderwijs In verband met de inwerkingtreding van de wet op het voortgezet onder- wijs op 1 augustus 1968 is bij een beschikking van de Minister van Binnen- landse Zaken het begrotingsmodel ingrijpend gewijzigd. Voor het kleuter- en basis (lager onderwijs betekent deze wijziging alleen een vernummering der paragrafen van hoofdstuk VIII der begroting van 6 in la en van 11 in lb voor het kleuteronderwijs en van 2 in 2a en 7 in 2b voor het basisonder- wijs. Voor het voortgezet (m.a.v.o.) onderwijs hebben ook de modelposten een verandering ondergaan als gevolg van de gewijzigde financiering van dit onderwijs. De kosten voor het openbaar basisonderwijs zijn in de be- groting geraamd op f 132,16 per leerling in welk bedrag f 5,is begrepen voor administratiekosten. In de begroting voor 1968 werd hiervoor 113 21 geraamd.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 10