153 2e afd. 13 december 1968 SPAARVERORDENING 1968 Heemstede, 5 december 1968. Aan de Raad, Bij Koninklijk besluit van 27 mei 1968, Stbl. 263, is tot stand gekomen de ,,Premiespaarregeling Rijksambtenaren 1968", welke regeling in de plaats is gekomen van de tot 1 juli 1968 gegolden hebbende Premiespaarregeling Rijksambtenaren. De regeling is o.m. van toepassing op het onderwijzend personeel der openbare scholen en het politiepersoneel, welks bezoldiging van rijkswege wordt geregeld. De voomaamste wijzigingen, welke in de nieuwe regeling zijn aange- bracht, betreffen: le uitsluiting van het recht tot deelneming aan de regeling door ambtena- ren, wier bezoldiging meer bedraagt dan het maximum van hoofdcom- mies; 2e wijziging van het maximaal te sparen bedrag van 50,in 42,per maand; 3e invoering van een uniform premie-percentage van 25% van het ge- spaarde bedrag. In een circulaire van 12 augustus 1968, nr. AB68/U 1450, heeft de Staats- secretaris van Binnenlandse Zaken de gemeentebesturen verzocht de ge- meentelijke regeling met de nieuwe premiespaarregeling voor het rijksper- soneel in overeenstemming te brengen. Wij hebben gemeend ons aan de voor het rijkspersoneel getroffen rege- ling te moeten conformeren, evenals dit het geval was met de bestaande regeling. Bovendien wordt hierdoor voorkomen, dat voor het personeel in dienst der gemeente twee verschillende regelingen zouden moeten worden toegepast. Het Centraal Bureau inzake gemeenschappelijke behandeling van ge- meentelijke personeelsaangelegenheden heeft bij een circulaire van 5 no- vember 1968 aan de aangesloten gemeenten inmiddels een nieuw model- spaarverordening aangeboden, welke volledig is afgestemd op de nieuwe rijksregeling. De verordening, welke wij u hierbij in concept ter vaststelling aanbieden, is aan dit model ontleend. Met het oog op het veelvuldig hanteren van het begrip ,,kalenderjaar" in de nieuwe verordening is 1 januari 1969 de meest gerede datum voor inwerkingtreding. Wij stellen u voor tot vaststelling van de ,,Spaarverordening 1968", zoals die u hierbij in concept wordt aangeboden, over te gaan. De hierboven aangehaalde circulaires liggen bij de stukken voor u ter inzage. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 29