153 2e afd. 13 december 1968 SPAABVEBOKDENING 1968 De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; mede gezien het advies van het Centraal Bureau inzake gemeenschap- pelijke behandeling van gemeentelijke personeelsaangelegenheden dd. 5 november 1968; BESLUIT: vast te stellen de volgende SP AAB VEBOBDENIN G 1968 Hoofdstuk I. Algemene bepalingen. Artikel 1. 1. Deze verordening verstaat onder: a. belanghebbendede ambtenaar in de zin van het Algemeen Ambte- narenreglement wiens bezoldiging op 1 januari van enig kalender- jaar, of op de datum van indiensttreding in de loop van dat kalender- jaar, uit de door hem beklede hoofdbetrekking dan wel uit twee of meer door hem beklede betrekkingen, welke te- zamen naar het oordeel van burgemeester en wethouders geacht dienen te worden een hoofdbetrekking uit te maken, niet meer be- draagt dan het maximum van schaal 103 van Bijlage A 1 van het Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijksambtenaren 1948; b. bezoldiging: bezoldiging in de zin van artikel 1 van de bezoldigings- verordening met uitzondering van de toelage voor onregelmatige dienst. 2. De belanghebbende wiens bezoldiging in de loop van enig kalenderjaar het in lid 1 bedoelde maximum overschrijdt behoudt de hoedanigheid van belanghebbende tot het einde van dat kalenderjaar. Artikel 2. Deze verordening verstaat onder: a. bijzondere spaarrekening: de door de ambtenaar bij een spaarinstelling op zijn naam geopende spaarrekening als bedoeld in artikel 3; b. spaarinstelling: spaarbank, handelsbank, landbouwkredietinstelling, bouwkas, spaarfonds en daarmede vergelijkbare rechtspersoonlijkheid- bezittende instellingen, waarvan het bestuur zich bereid heeft verklaard te voldoen aan de bepalingen van deze verordening; c. overeenkomst van levensverzekering: een overeenkomst van levens- verzekering als bedoeld in artikel 1, onder a, van de Wet op het Levens- verzekeringbedrijf (Stbl. 1922, 716), welke is aangegaan met een ver- zekeringsinstelling die in het bezit is van een verklaring van de Ver- zekeringskamer, als bedoeld in artikel 18 van evengenoemde wet, en waarvan het bestuur zich bereid heeft verklaard te voldoen aan de be- palingen van deze verordening, en is gesloten door de belanghebbende of dliens echtgenoot hetzij op het eigen leven, hetzij op dat van zijn echtgenoot of zijn eigen, aangehuwde of pleegkinderen, mits: le. een verzekeringspremie is verschuldigd van tenminste 25,per jaar; 2e. de polis niet tot zekerheid is bezwaard of overgedragen;

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 30