144 2e afd. 13 december 1968 deze vorm het Staatsblad zou bereiken, dit voor onze gemeente bij gelijkblij- vende belastingdruk voor de inwoners een voordeel kan betekenen van f 391.200 f 215.463 f 606.663. Of, en zo ja wanneer, de gemeente in staat zal zijn dit voordeel te in- casseren staat te bezien. Het wetsontwerp heeft tot dusverre nog slechts aan min of meer heftige critiek in de vaktijdschriften bloot gestaan. Ter voldoening aan een vorig jaar uit Uw raad naar voren gekomen ver- zoek willen wij U hiema, gelijk dit ook in het verleden is geschied, een overzicht geven van de voornaamste verschillen tussen de ramingen in de begrotingen voor 1968 en 1969, waarbij wij ons ook nu weder beperken tot de verschillen van f 10.000,en meer. Volgno. 02.140 Onderhoud en schoonhouden Raadhuis en Meerlhorst Deze post toont een vermeerdering ten opzichte van het vorig jaar met rond 88.000,— Deze vermeerdering is een gevolg van de raming van rente en afschrijving op de kosten van verbouwing en uitbreiding van het Raadhuis. Rente en afschrijving vorderen tezamen een bedrag van bijna f 89.000, Volgno. 03.070 Vervoermiddelen van de politie Op dit volgnummer is meer geraamd dan vorig jaar 13.000,— In hoofdzaak is deze kostenstijging een gevolg van de aan- koop van een D.A.F.-auto ten behoeve van de recherche en van een Honda-motorrijwiel en het als gevolg van deze aan- kopen te verwachten groter benzineverbruik. Voorts wordt rente en afschrijving geraamd op de aanschaffingskosten van de nieuwe Opel-personenauto. Volgno. 03.150 Aanschaffing en onderhoud van brandblusmiddelen. Deze post vertoont een stijging met rond 17.000, In hoofdzaak is dit een gevolg van het raadsbesluit van 28 maart 1968 no. 35 tot aanschaffing van een autoladder c.a. voor de brandweer, waarvoor rente en afschrijving is ge- geraamd, terwijl ook enkele overige onderdelen van deze post daardoor een verhoging ondergingen. Volgno. 05.020 Storting in reserves en fondsen in het belang van de volkshuisvesting. De op deze post geraamde uitgaven bedragen meer dan vorig Jaar f 22.000,— Voor storting in de verplichte risicoreserve voor woningwet woningen diende meer te worden uitgetrokken in verband met het gereedkomen van de woningwetflats in het bestemmings- plan van Merlenlaan-Kerklaan. Om dezelfde reden is de ge- meentelijke bijdrage aan het doorstromingsfonds verhoogd en tot hetzelfde bedrag geraamd als de rijksbijdrage aan dit fonds. Verwacht kan n.l. worden, dat van hen die deze flats betrekken er verscheidenen zullen zijn, die een aanvrage om een tegemoetkoming uit het fonds indienen.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 4