144 2e afd. 13 december 1968 werd afgedragen aan de gemeente Bennebroek. Een netto- vermindering derhalve met 15.000, Volgno. 11.141 Uitkering uit het gemeentefonds voor het iager onderwijs Deze uitkering vertoont een verlaging in vergelijking met vorig jaar van 361.000, De uitkering voor het u.l.o. (thans m.a.v.o.) is komen te ver- vallen, omdat de kosten van dit onderwijs in principe door het rijk zullen worden vergoed. De gunstige gevolgen van het wegvallen der vorig jaar nog ten laste der gemeente blijvende kosten van het openbaar en bijzonder uitgebreid lager onderwijs worden later gerele- veerd. Subsidies Blijkens het U aangeboden subsidievoorstel zal het totaal der subsidies, met inbegrip van de nieuwe aanvragen, een ver- hoging ondergaan van f 66.500, Salarissen De salarissen, met inbegrip van de soeiale lasten, geven ten opzichte van de begroting voor het vorig jaar een verho- ging te zien. De verhoging van de salarissen ingaande 1 ja- nuari 1968 met 3,6% en ingciande 1 mei 1968 nog eens met 1%%, de verhoging van de kinderbijslag en de kindertoeiage, van de door de gemeente te betalen premie A.O.W./A.W.W., van het gemeentelijk aandeei in de I.Z.A.-premie, van het mi- nimum loon, van het voor verhaal van pensioenpremie vrijge- stelde bedrag, alsmede de invoering van de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten, waarvoor de gemeente premie ver- schuldigd is, de invoering van een minimum voor de vakan- tietoeslag en tenslotte de toekenning van periodieke verho- gingen, hebben bewerkt, dat de personeelslasten ten opzichte van de begroting voor 1968 met rond 7,3% gestegen zijn. Dit betekent een verhoging van die lasten met rond f 170.000, Het gaat hierbij om de personeelslasten, die direct ten laste van de gemeentebegroting komen, dus niet die van de po- litie-ambtenaren en van het onderwijzend personeel, welke door het rijk worden vergoed, en die van bijv. gas-, water- en elektriciteitsbedrijven en van de ,,Heemsteedse Sportstich- ting", die slechts in geraamde winst of nadelig saldo in de gemeentebegroting tot uitdrukking komen. Tegenover de bovengenoemde verschillen staan de volgende die het begrotingsresultaat in gunstige zin beïnvloeden. HOOFDSTUK ni Personeelskosten politie Het nadelig verschil tussen de beloningen van de ambtenaren van politie en de bijdrage daarin van het rijk is verminderd met rond f 34.000, Dit is een gevolg van het feit, dat bij de raming van de te verwachten rijksbijdrage rekening is gehouden met de laatste salarismaatregelen voor het politiepersoneel, hetgeen vorig jaar niet is geschied.

Raadsnotulen Heemstede | 1968 | | pagina 7