TOELICHTING BIJ HET BESTEMMINGSPLAN „VAN MERLENLAAN-KEKKLAAN 1968". Op 26 mei 1966 stelde de gemeenteraad voor een groot gedeelte van het gebied dat begrensd wordt door de Van Merlenlaan, de Herenweg, de Kerklaan en de Raadhuisstraat, een bestemmingsplan vast. Dit besluit werd door gedeputeerde staten van Noord-Holland goedgekeurd bij be- sluit van 14 februari 1967, nr. 223. Nadat hiertegen door twee belang- hebbenden beroep was ingesteld, onthield de Kroon bij Besluit van 16 mei 1968, nr. 41, alsnog goedkeuring aan drie artikelen van de bij het plan behorende voorschriften; voor het overi^e werd de beslissing van gedepu- teerde staten bekrachtigd. Het goedgekeurde plan was gebaseerd op de volgende omstandigheden en gedachten. 1. De Raadhuisstraat en de Binnenweg hebben onvoldoende capaciteit om het verkeer te verwerken; voor een groot gedeelte van de Binnenweg is reeds eenrichtingverkeer ingesteld. Een en ander heeft tot gevolg dat er behoefte bestaat aan een goede parallelweg op korte afstand van genoemde wegen. Daarom is reeds in beginsel besloten tot dem- Ping van de Biekersvaart, zodat de hierlangs gelegen weg kan wor- den verbreed. Het is in deze gedachtegang logisch de Blekersvaartweg in zuidelijke richting voort te zetten en te doen uitkomen op de Raadhuisstraat. 2. De reeds in de Provinciënbuurt aanwezige bebouwing, voornamelijk bestaande uit woningwetwoningen, moet op iogische wijze in het plan worden opgenomen en uit haar huidige isolement worden verlost. 3. De bebouwing langs de Van Merlenlaan en de Herenweg bestaat uit villa's met over het algemeen ruime tuinen; de in de nabijheid hier- van te projecteren bebouwing zal hiermede in overeenstemming moe- ten zijn. Op grond van het vorenstaande was in het plan een hoofdweg met een rijbaanbreedte van 8 meter geprojecteerd welke aansluit op de Blekers- vaartweg en uitkomt op de Raadhuisstraat. Ten oosten en noorden van deze hoofdweg waren flatgebouwen van ver- schillende hoogten geprojecteerd; bij de situering daarvan was met de bestaande bebouwing rekening gehouden, zodat een logische afronding van de Provinciënbuurt werd verkregen. Deze flatgebouwen zouden onge- veer 260 woningen kunnen bevatten. Ten zuiden van de hoofdweg waren verzorgingsflats geprojecteerd voor echtparen en alleenstaanden. Deze flats zouden 150 wooneenheden bevatten. De behoefte aan deze kleine woningen is zeer groot, mede gelet op het grote aantal in het algemeen ruime woningen welke in deze gemeente door een echtpaar worden bewoond. De gronden in het westelijke gedeeite van het plan waren voorname- lijk bestemd voor de bouw van eengezinswoningen. overwegend vrij- staandhierdoor zou een logische samenhang worden verkregen met de bestaande bebouwing langs de Van Merlenlaan en de Herenweg. Het plan voorzag ook in een uitbreiding van het raadhuis overeenkom- stig het enkele jaren geleden gemaakte ontwerp. Tussen het vergrote raadhuis en vorenbedoelde hoofdweg is ruimte nodig voor tuinaanleg en voor parkeergelegenheid. Deze ruimte komt stedebouwkundig tevens ten

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 21