goede aan de vrij hoge flatgebouwen en verzorgingsflats in de naaste om- geving ervan. Bij de uitwerking van het plan zijn enige wijzigingen noodzakelijk ge- bleken. Deze wijzigingen, welke de hoofdinhoud van het plan, zoals hier- voor omschreven, niet aantasten, betreffen o.m.: a. Een enigszins andere situering en hoogte van de flatgebouwen rondom de bestaande Provinciënbuurt (om. in verband met de eisen welke door de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening bij de beoordeling van deze met rijksfinanciering te stichten gebouwen zijn gesteld); het aantal flatwoningen wordt hierdoor verhoogd van 260 tot 308. b. Een andere opzet van het verzorgingsflatcentrum; dit zou volgens het oorspronkelijke plan vijf „woontorens", elk bestaande uit vijf woon- lagen op een onderbouw, omvatten met een totaal van 150 wooneen- heden; het gewijzigde plan telt vier „woontorens" welke zes woon- lagen omvatten met een totaal van 120 eenheden. De dienstruimten etc., welke aanvankelijk vooral in de onderbouw waren gepland, zijn thans gedacht in een langs de noordzijde van de „torens" geprojecteerde bouwstrook, bestaande uit twee lagen. Het verzorgingsflatcentrum zou volgens het eerste plan onmiddellijk grenzen aan de ten zuiden ervan geprojeeteerde vijver; thans is tussen de vijver en het centrum een tuin gedacht. c. Op de gronden welke zullen worden omsloten door de twee wegen waaraan inmiddels bij raadsbesluit de namen M. Vaumontlaan en Broeder Josephlaan zijn gegeven, waren in het goedgekeurde plan bouwstroken voor eengezinshuizen geprojecteerd, waarvan de achter- gevelrooilijnen vrij dicht bij elkaar lagen. Mede naar aanleiding van een verzoek van Gedeputeerde Staten is dit gedeelte van het plan ge- heel opnieuw bezien. Thans zijn hier vooral patiowoningen geprojec- teerd. d. Ook de bouwstroken ten westen van het noordelijk gedeelte van de Broeder Josephlaan zijn anders opgezet. e. Dit is eveneens het geval met het gedeelte van het plan ten westen van het hiervoor bedoelde verzorgingsflatcentrum. Op de gronden welke gelegen zijn onmiddellijk ten zuidoosten van het kruispunt Kerklaan-Provinciënlaan, was aanvankelijk o.m. een garage- bedrijf gedacht. O m. in verband met het feit dat aan de Kerklaan reeds drie garagebedrijven zijn gevestigd, wordt het juister geacht aan de betrokken grond een andere bestemming te geven. Thans is hier ,,gemeng- de bebouwing" geprojecteerd; de bij het plan behorende voorschriften openen de mogelijkheid aldaar in twee bouwlagen een groot- en klein- handelsbedrijf, een plaatselijk verzorgend nijverheidsbedrijf of een horeca- bedrijf te stichten. Bij de flatwoningen zijn enkele rijen garages geprojecteerd. De aanleg van parkeergelegenheid is mogelijk langs diverse wegen, terwijl de voor- schriften de mogelijkheid openen ook parkeergelegenheid te maken op een gedeelte van de tuinen bij de flatgebouwen. In deze tuinen mogen vol- gens de voorschriften verder speelgelegenheden voor de jeugd worden aangelegd. Ten westen van de Provinciënlaan ongeveer in het verlengde van de Blekersvaart is een gracht geprojecteerd welke verbonden zal worden met het gedeelte van de Zandvaart ten westen van het raadhuis. Het gedeelte ten zuiden van het verzorgingsflatcentrum zal tot een vijver ver- breed worden. Deze vijver zal echter niet zoals bij het vigerende plan

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 22