10 4e afd. 30 januari 1969 DIVERSE VOORZIENINGEN SPORTPARK. Heemstede, 8 januari 1969. Aan de Raad, Het bestuur van de Heemsteedse Sportstichting heeft ons gevraagd medewerking te verlenen aan de uitvoering van enkele voorzieningen met betrekking tot het Sportpark, te weten het vernieuwen van diverse toe- gangshekken en afrasteringen en het wijzigen van de kassa's en de omge- ving daarvan, alsmede de verbetering van de oostelijke toegangsweg Naar aanleiding hiervan delen wij U het volgende mede. De afrastering langs de Sportparklaan en de ongeveer loodrecht daar- op staande afrasteringen bij de hôofdtoegang en langs een gedeelte van de Jachthaven verkeren in zeer slechte staat. Dit is ook het geval met een op het Sportpark aanwezig hekwerk (op de voor U ter inzage gelegde tekening nr. 3.33.11.16 met E 7 aangeduid). Eerstbedoelde afrasteringen moeten o.i. vernieuwd worden. Het met E 7 aangeduide hekwerk dient te worden verwijderd en behoeft slechts ge- deeltelijk te worden vervangen, namelijk voor zover dit nodig is ter af- scheiding van het terreingedeelte waarop het clubhuis van Ailiance in aanbouw is. Bij een grote toeloop van publiek ontstaan rondom de kassa's meer- malen wanordelijke toestanden. Deze worden in de hand gewerkt doordat geen viotte doorstroming mogelijk is. In de huidige situatie komt het publiek op het Sportpark door een dubbel draaihek dat slechts 5 m breed îs. Vöör de acht kassa s worden de bezoekers door middel van geleide- hekken verdeeld in 12 rijen, die in vier groepen van 3 rijen door vier door- gangen met tourniquet worden geleid. Onmiddellijk achter de kassa's vmdt de controle van de toegangsbewijzen plaats. Zowel vöör als achter e kassa's treedt bij enige toeloop onmiddeliijk stagnatie op. Een grote verbetering kan worden bereikt door het hoofdtoegangshek te vervangen door drie stel dubbele draaihekken met een gezamenlijke breedte van 12,50 m en door het aantal van acht verkoopplaatsen uit te breiden tot twaalf; de geleidehekken dienen zodanig te worden gewijzigd dat per ver- koopplaats slechts één rij kan passeren. De kaartjescontrole kan beter plaats hebben bij het hoofdveid. Daartoe moeten bij de drie toegangen tot het hoofdveld (einde hoofdweg, nabij het restaurant en bij de Jacht- haven) controlehekken worden geplaatst. Blijkens de voor U ter inzage gelegde begroting worden de kosten van de noodzakelijk geachte voorzieningen geraamd op 42.500, De oostelijke toegangsweg ligt te laag ten opzichte van de aangren- zende grasvelden, waardoor bij regenval grote plassen ontstaan. Het is o.i. noodzakelijk dat deze weg, welke berijdbaar moet zijn voor lichte bestelauto's, wordt opgehoogd door het aanbrengen van een dek van zand- grmdasfalt. De kosten hiervan worden geraamd op f 10.200, Wij geven U derhalve in overweging ons ten behoeve 'van de hiervoor omschreven voorzieningen een krediet van f 52.700,— te verlenen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 37