11 4e afd. 30 januari 1969 VOORZIENINGEN M.B.T. JACHTHAVEN. Heemstede, 8 januari 1969. Aan de Raad, Het bestuur van de Heemsteedse Sportstichting heeft ons medewer- king gevraagd voor de vernieuwing van de steigers en de beschoeiing van de Jachthaven en voor het verbeteren van de accommodatie op het terrein van deze haven. De steigers en de beschoeiing zijn gemaakt van vurenhout. Vrijwel ai dit hout is verrot en versleten zodat vernieuwing inderdaad noodzake- lijk is. Voor een lange gebruiksduur is* het gebruik van azobé-hout aan te bevelen. Deze houtsoort is weervast en wordt speciaal gebruikt voor wa- terwerken, bruggen etc. De duurzaamheid is aanmerkelijk langer dan die van vurenhout. De kosten van vernieuwing van alle steigers en be- schoeiingen worden geraamd op 125.000, In verband met de huidige financieringsmoeilijkheden is het niet zeker dat spoedig de vereiste machtiging tot ibesteding van dit bedrag zal wor- den verkregen. Daarom hebben wij doen nagaan of het werk in fasen kan worden uitgevoerd. Dit blijkt inderdaad mogelijk te zijn De kosten van de eerste fase, omvattende het vernieuwen van zes stei- gers en 53 m beschoeiing, worden begroot op f 25.000, De gewenste verbetering van de accommodatie omvat: a. het plaatsen van een gebouwtje met twee gescheiden toiletvoorzie- ningen en een bergruimte voor schoonmaakartikelen etc. b. het plaatsen van 5 staanders waarin plastic zakken voor vuilnis kun- nen worden opgehangen; c. het maken van 10 bergkasten onder de westelijke staantribune van het Sportpark; d. het plaatsen van 4 watertappunten. Ten aanzien hiervan werken wij het volgende op. De huidige toilet- en wasaccommodatie omvat twee w.c.'s, één urinoir, één wastafel en één bergkast. Elk van deze voorzieningen heeft een opper- vlakte van slechts 1,20 m2 en staat met een deur in direct contact met de buitenlucht. Een ruimere en ook overigens betere accommodatie is zeer gewenst. De kosten van het te plaatsen gebouwtje worden geraamd op f 6.000, (inclusief kosten sanitaire voorzieningen) Voor het verwijderen van afval wordt thans gebruik gemaakt van nor- male vuilnisemmers, doch dit levert allerlei bezwaren op. Een afdoende verbetering kan worden verkregen door het plaatsen van 5 staanders voor het ophangen van plastic zakken; de kosten hiervan zullen /325,be- dragen. Tien huurders van een vaste ligplaats in de Jachthaven hebben ge- vraagd een bergkast te maken en aan hen te verhuren. De kosten worden geraamd op 250,per stuk. Wij zijn voornemens de huurprijs van deze kasten te bepalen op 50,per jaar. Op het terrein van de Jachthaven zijn slechts twee waterkranen aan- wezig. O.m. om het vullen van drinkwaterreservoirs op de boten gemak- kelijker te maken hebben verscheidene huurders van een ligplaats verzocht meer watertappunten te maken; indien deze op enige afstand van elkaar worden aangebracht, is het mogelijk om met gebruik van een 30 m lange slang op elke ligplaats reservoirs te vullen.

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 39