43 4e afd. 24 april 1969 AANSCHAFFING LEEK- EN HULPMIDDELEN EN MEUBILAIR PRINSES BEATRIXSCHOOL Aan de Raad, Het bestuur van de Vereniging Bijzondere Protestantse Scholen alhier, heeft op 2 april j.l. een aanvraag ingediend om ingevolge artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden te mogen ontvangen voor het doen van aanschaffingen ten behoeve van de Prinses Beatrixschool. De aanvraag heeft betrekking op de aanschaffing van leer- en hulp- middelen en van kasten voor de opberging van deze materialen in ver- band met de vorming van een speelleerkias aan die school. Een soortgelijke aanvraag ten beljoeve van de Nic. Beetsschool werd bij uw besluit van 31 oktober 1968, no 121, ingewilligd. Zoals wij destijds in ons voorstel mededeelden, heeft de vorming van een speelleerklas tot doel de overgang van kleuter- naar basisonderwijs zo gunstig mogelijk te doen verlopen door het onderwijs meer aan te passen aan de leeftijd van het kind in het eerste schooljaar. Wij menen dat het bestuur terecht een beroep op de toepassing van ge- noemd wetsartikei heeft gedaan en dat bij inwilliging VEin de Eianvraa.g de normale eisen niet zuilen worden overschreden. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor de gevraagde medewerking te verlenen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen de aanvrEiag dd. 2 april 1969 van het bestuur van de Vereniging Bijzondere Protestantse Scholen alhier, om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen en meubilair in verband met de vorming van een speelleerklas aan de Prinses Beatrix- school; overwegende dat de aanvraag aan de gestelde voorschriften voidoet; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 16 april j.l. gelet op artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920; Heemstede, 16 april 1969. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. BESLUIT: de aanvraag in te willigen. Heemstede, 24 april 1969. De Raad voomoemd, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 1