44 4e afd. 24 april 1969 BIJDRAGE T.B.V. RESTAURATIE HUIZE BOSBEEK Heemstede, 16 april 1969. Aan de Raad, Het bestuur van de St. Hiëronymus Aemilianus Stichting, gevestigd te Amsterdam, heeft ons verzocht te bevorderen dat een gemeentelijk subsidie wordt toegekend in de kosten van restauratie van het aan die stichting in eigendom toebehorende gebouw Huize Bosbeek, Glipper Dreef 209. Blijkens de voor u ter inzage gelegde begroting, waarin tevens de uit te voeren werkzaamheden zijn omschreven, worden deze restauratiekosten geraamd op 226.686, De minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, bij wie eveneens een aanvraag om subsidie 1s ingediend, heeft zich met het res- tauratieplan verenigd en de zuivere restauratiekosten bepaald op 226.043,De minister kan echter nog geen definitieve toezegging van rijkssubsiche doen. Na toekenning van een rijkssubsidie zal de gemeente krachtens de ver- fijningsregeling voor monumenten gedurende 25 jaren een extra uitkering uit het Gemeentefonds ontvangen; deze zal vermoedelijk ongeveer 2,6% van de subsidiabele kosten bedragen. Gelet op het vorenstaande geven wij u in overweging een bijdrage ad 20% der door de genoemde minister aanvaarde kosten, derhalve rond 45.2001,te verlenen in het jaar waarin de gemeente voor het eerst genoemde verfijningsuitkering zal ontvangen. Wellicht ten overvloede herinneren wij er nog aan dat ook in de kosten van restauratie van „Huis te Manpad" een bijdrage van 20% der ge- raamde kosten werd verleend (uw besluit d.d. 17 december 1953, nr. 104). De bijdrage ware t.z.t. af te schrijven in 25 jaren. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 16 april j.l.; a. aan de St. Hiëronymus Aemilianus Stichting, gevestigd te Amsterdam, in de kosten van restauratie van het haar in eigendom toebehorende gebouw Huize Bosbeek, Glipper Dreef 209, alhier, een gemeentelijke bijdrage te verlenen van 20% van de door de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk voor het verstrekken van rijks- subsidie aanvaarde kosten, welke bijdrage zal worden uitbetaald in het jaar waarin de gemeente in verband met deze restauratie voor het eerst krachtens de verfijningsregeiing voor monumenten een extra uitkering uit het Gemeentefonds zal ontvangen; b. de sub a genoemde bijdrage t.z t. te doen afschrijven in 25 jaren. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. BESLUIT: Heemstede, 24 april 1969. De Raad voornoemd, De voo?adtter,

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 3