47 4e afd. 24 april 1969 AANLEG VOETBALVELDEN EN STICHTING KLEEDGEBOUW C.A. TEN NOORDEN VAN DE RINGVAARTLAAN. OVERNEMING KLEEDGEBOUW „V.E.W." Heemstede, 16 april 1969. Aan de Raad, Zoals u bekend is heeft het bestuur van de Stichting Sporthal Heem- stede het voomemen in deze gemeente een sporthal te bouwen. Tot onze spijt is het plan hiervoor nog niet geheel gereed, zodat wij U dit nog niet kunnen aanbieden. Met het bestuur is uitvoerig overleg gepleegd omtrent de plaats waar deze hal zou kunnen worden opgericht. O.m. is overwogen hiervoor een tesrein in het bestemmingsplan voor de Geleerdenwijk te reserveren. Dit stuitte evenwel op ernstige bezwaren: de grondkosten zijn zeer hoog en bovendien zou realisering van het bouwplan voorshands niet mogelijk zijn, daar het bestemmingsplan nog niet gereed is. Behoudens uw instemming is thans gekozen voor één van de twee voet- balvelden aan de zuidoostzijde van de Ringvaartlaan, welke beide in ge- bruik zijn bij de voetbalvereniging ..V.E.W." en „Heemstede". Deze velden liggen erg laag en zijn daardoor een deel van het jaar onbespeelbaar. Bij handhaving als voetbalveld zou op de duur niet te ontkomen zijn aan ophoging, waarmee zeer veel kosten gemoeid zouden zijn. Indien een der velden wordt bestemd voor de bouw van de sporthal, kan het tweede dienst doen ais honkbalveld; hieraan bestaat een grote behoefte. De kostbare ophoging kan dan ook wat het tweede veld betreft achterwege blijven (de honkbalsport wordt alleen 's zomers beoefend). Voor de genoemde voetbalverenigingen zal dan vervangende speelruimte moeten worden gevonden. Dit is mogelijk gebleken aan de noordkant van de Ringvaartlaan, waar voldoende ruimte is voor twee velden (één hoofd- veld en één bijveld). Het betrokken terrein is eigendom van de gemeente en ligt momenteei gedeeltelijk braak, terwijl de rest is verpacht als gras- land. Het door de Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij opgestelde Plan voor de aanleg van de twee voetbalvelden ligt bij de raadsstukken voor u ter inzage. Zoals uit de bijbehorende tekeningen blijkt, zal ten behoeve van de aanleg een brede sloot (singel) ten zuidwesten van de ruïne van Het Oude Slot gedempt moeten worden. Om de watervoorziening van de gracht rondom de ruïne op peil te kunnen houden, moet aan de noordkant van de aan te leggen velden een nieuw slootgedeelte worden gegraven. Hoewel het betrokken terrein aanzienlijk hoger ligt dan de te vervangen velden, is het toch noodzakelijk aan de oost- en de noordzijde ervan een kade aan te brengen tot een hoogte van N.A.P., teneinde te voorkomen dat het terrein bij hoge waterstand onderloopt. Voigens de mede voor u ter visie gelegde begroting worden de aanleg- kosten geraamd op f 124.750,-. Hierbij komen nog de kosten van aanleg van een waterleiding voor het besproeien van de velden; ten behoeve hier- van zal in een deel van de Ringvaartlaan een nieuwe hoofdleiding moeten worden gelegd. De kosten van een en ander worden geraamd op f 5.000, De betrokken voetbalverenigingen zullen uiteraard behoefte hebben aan een was- en kleedaccommodatie c.a. Wij achten het gewenst dat deze van gemeentewege wordt gesticht en aan de verenigingen wordt gehuurd. De kosten van een (houten) kleedgebouw, bevattend vier kleedkamers, en

Raadsnotulen Heemstede | 1969 | | pagina 9